Через борги початок опалення у Луцьку – під загрозою

Через борги за транспортування природного газу початок опалювального сезону у Луцьку – під загрозою.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів 15 серпня.

Як повідомив фінансовий директор ПАТ «Волиньгаз» Андрій Тимчишак, заборгованість за послуги надані «Луцьктеплу» протягом року становить 18,6 мільйона гривень, а рівень розрахунків становить лише 45%. Борг не знижується з початку березня і невідомі джерела, за рахунок яких він може бути погашений. Сума боргу відповідає, до прикладу, тримісячному обсягу фонду оплати парці ПАТ «Волиньгаз», або всьому обсязі річної програми встановлення лічильників. Сума також перевищує обсяг сплачених ПАТ «Волиньгаз» податків. Зі слів керівництва підприємства, сума колосальна і з боку керівників ДКП «Луцьктепло» не відчувається бажання врегулювати ситуацію.

Нагадаємо, Господарський суд Волинської області задовільнив позовну заяву ПАТ «Волиньгаз» щодо стягнення понад 19 мільйонів боргу із ДКП «Луцьктепло» за розподіл природного газу.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев пояснив, що ДКП «Луцьктепло» мало значну заборгованість перед НАК «Нафтогаз України», тож усі кошти, відповідно до судових позовів, надходили саме на погашення цієї заборгованості, адже рахунки підприємства були заблоковані. Наразі підприємство може проплатити «Волиньгазу» 300 тисяч гривень, а минулого тижня сплатили мільйон. Зі слів посадовця, за можливістю заборгованість погашатимуть далі, якщо не буде чергового блокування рахунків «Луцьктепла».

Заступник голови комісії Сергій Була зауважив, що «Волиньгаз» зможе подати на підприємство до суду і у разі, якщо на початку опалювального сезону «Луцьктепло» не отримає газу, виборці «дуже гарно згадають про депутатів».

У підсумку, звернення ПАТ «Волиньгаз» члени комісії вирішили взяти до уваги.