У ЗМІ кажуть, що засновник фірми, яка охороняє ліси Волині, на Сході був аферистом. Його однодумці заперечують

На каналі ICTV у програмі “Секретний фронт” заявили, що Андрій Статюк, відомий під псевдонімом “Малиш”, на Сході займався аферами.

Андрій Стасюк на Волині відомий як засновник фірми “Комбат Сек’юріті”, яка охороняє ліси в деяких районах області. Раніше ЗМІ повідомляли нібито цю фірму на охорону лобіює голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик. До недавнього часу “Малиш” цією фірмою керував, але офіційно керівник “Комбат Сек’юріті” вже інша людина.

У сюжеті “Секретного фронту” афганець Микола Семеняка пригадує, як на блокпості №29 поблизу селище Новотошківське, що на Луганщині, в лютому 2015 року “Малиш” представлявся представником переговорної групи з обміну полоненими та просив пропустити вантажівки в бік терористів.

Військовим “Малиш” розповідав, що він афганець і випускник Рязанського військового училища. Однак Семеняка каже, що це неправда. Зокрема наводить для прикладу спогади про час служби з офіцерами того училища. Каже, ті з закритими очима орієнтувалися в горах, а “Малиш” не міг розібратися в карті.

Волонтер Данило Ковжун розповів, що аферисти, користуючись хаосом війни, легко видавали себе за важливу особу та здійснювали нечесні оборудки.

Відео сюжету дивіться тут: http://ictv.ua/ua/index/view-media/id/142450

 

На Волині ця інформація викликала обурення у багатьох людей, зокрема в учасників громадської організації «Спілка ветеранів бойових дій, Ветеранів АТО та волонтерів «Безпека Волині». Вони надіслали ВАРу звернення, яке друкуємо без змін та правок:

 

ЗВЕРНЕННЯ

На сайті «Волинське агентство розслідувань»  розміщено повідомлення з чергового випуску передачі телеканалу ICTV«Секретний фронт»  під назвою  «ЗМІ: засновник фірми, яка охороняє ліси Волині, на Сході був аферистом»

Йдеться про Андрія  Стаюка, відомого під  псевдо «Малиш».

Мусимо констатувати, що, фактично, ваше видання свідомо поширило завідомо неправдиву інформацію. Ми особисто знаємо Андрія Стасюка, разом з ним брали участь у бойових діях на сході України. Ми і наші побратими, багато з яких лишилися живими завдяки фаховому керівництву Андрія Стасюка, на відміну від численної групи сторонніх від війни людей, неодноразово мали можливість переконатись у моральних властивостях цієї людини. На війні, коли в будь-який момент можуть убити, покалічити, коли можна потрапити в полон до варварів і стати жертвою нелюдських тортур, дуже важко приховати аморальні замашки, чи як пишете ваш сайт, схильність до афер. Андрій Стасюк жодним чином не проявив бодай натяку на аморальність. Навпаки, він там, в зоні бойових дій, війни з варварами, природними зеками був прикладом людини, яка живе за принципами офіцерської честі.

По-друге, ви, слідом за телеканалом ICTV, вчинили, по суті, протиправну дію, яка кваліфікується як наклепництво і може стати предметом судового розгляду. На даний час немає судового вироку чи суду першої інстанції, чи такого, що вступив в законну силу щодо так званих  протиправних дій Стасюка Андрія. Тому усі звинувачення особи у вчиненні нею протиправних дій є протиправними.

По-третє, в разі вчинення Стасюком А. вказаних вами дій, немає значення – чи це є вашою констатацією, чи ви приєднались до підготовленої думки несудової інстанції, військова прокуратура мала чимало часу для внесення події до реєстру досудових розслідувань та проведення розслідування за вказаною подією. Натомість таких дій немає. Ба більше. Стасюк вільно пересувається по Україні та виконує суспільно важливу справу. Отже, є цілком очевидним, що ваша вище згадана інформація та інформація телеканалу є наклепом.

Причинами цьому є:

  1. Дії Андрія Стасюка та його побратимів у справі охорони лісів та, мимоволі, бурштину від розкрадання суперечать інтересам і потребам місцевих керівників і напівкримінальних псевдобізнесових структур, які разом впродовж  десятиріч жили з розкрадання державної власності.
  2. Завдяки принциповій позиції, Андрій Стасюк ще з часів АТО став об’єктом ненависті з боку різного роду псевдоатовців та псевдопатріотів. Особливу неприязнь до нього проявляють деякі колишні міліціонери, які намагались зону війни перетворити на свій «клондайк». Для цього варто згадати про дуже помітний процес над колишніми міліціонерами-«атовцями», згадати дуже дивну поведінку з приводу цього процесу колишнього працівника міліції, а нині народного депутата Семена Семенченка.
  3. Від початку лісоохоронної діяльності Андрій Стасюк заявив, що він і його команда у справі охорони об’єктів державної власності, не збирається іти в найми до будь-якого місцевого чи немісцевого олігарха, до будь-якої партії, до будь-якої фінансової групи. Захист народного багатства допускає матеріальну допомогу, але не може зводитись до обслуговування окремих частин суспільства.
  4. Через низький професійний рівень більшості журналістів ЗМІ України, в нашій державі набирає обертів кампанія з дискредитації членів добровольчих формувань, які зупинили ворога у 2014 році. В разі, якщо ця кампанію не загальмують, вона перекинеться на всі чинні збройні формування України. На сьогодні досить того, що Волинська область демонструє невтішні показники у справі формування ЗСУ, НГ, ВМФУ.

Ми розуміємо, що інтеренет-видання користуються певним привілеєм, щодо відповідальності за розміщені ними матеріали, що активно використовують російські фахівці  з ведення ідеологічних та інформаційних війн, а також їхні українські союзники.Тому залишаємо за собою право просити вас розмістити на вашому сайті дане звернення у аутентичному та зміненому вигляді, включно з останнім розділом. Це буде першим нашим кроком  у протистоянні ворожій пропаганді та захисті честі і гідності нашого побратима.

 

СЛАВА УКРАЇНІ !

15.08.2016   року