«Зірка» погасла у Стиру

Матчу «Волинь» – «Зірка» в Луцьку чекали, либонь, більше, ніж самого старту цьогорічної прем’єрки. Ситуацію підігрівало те, що впродовж останніх тижнів склад господарів все рідшав, а дозаявка до цих пір заборонена.

В інтернеті ширились карикатури а-ля одинокого наставника на тренерській лаві, а вболівальники жартували, що якщо ФІФА не скасує заборону, то Віталію Володимировичу самому доведеться виходити на поле.

Перед грою багато вболівальників у навколишніх кафешках  традиційно ласували смаженим м’ясцем, пивком, чипсами чи оковитою (а то й поєднували) – то вже, як кажуть, кожному своє. Жваво обговорювали вчорашню першу в сезоні перемогу дублерів 4:0, а також поразку в минулому турі 0:9 від «сталеварів». Версій було вдосталь – не секрет, що «аналітики-вболівальники» краще орієнтуються у тренувально-ігровому процесі, ніж тренерський склад клубу. Та що там клубу – збірної!

Ті ж «аналітики» у своїх полемікахдорікали коучу несвоєчасними замінами, поганою функціональною підготовкою, а самі у той час проходили браму стадіону десь так на хвилині 12-ій після стартового свистка. Воно й зрозуміло – не лишати ж смаколики на столах чи бордюрах…

Сама атмосфера навколо протистояння «Волинь» – «Зірка» була начебто традиційною. Тітонька на вході просила віддати пластмасового корка від мінералки в ПЕТ-пляшці (бо такі правила), власники квитків та потенційно знегазованої мінеральної води дотепно питали чи то на протези збирають. Жінка ніяково знизувала плечима та вкотре повторювала: «Такі правила. Щоб у пляшки не було центру ваги». Ні, мотивація зрозуміла – аби глядач у стані афекту  не поцілив у суддю чи гравців, бо це призведе до технічної поразки та дискваліфікації «Авангарду». Але ж і докинути до футбольного поля таку вагу – то треба як мінімум  КМС із метання мати.

На трибунах під часпередматчевої розминки голос диктора, який озвучував партнерів Ліги Парі-Матч, час до часу заглушував звук лузання соняшникового насіння (співчуваємо прибиральникам). Ті, що були геть у темі, бились об заклад – зіграє за «Зірку» екс-«волинянин» Артем Щедрий чи ні.До слова, зіграв та був одним із кращих серед гостей.

Також варто відзначити сектор №17 – навіть коли гра протікала в доволі млявому темпі, їхні кричалки«Вперед, Волинь» та «Нам потрібна перемога» неабияк підбадьорювали та повністю глушили потужну групу підтримки «червоно-жовтих» із п’яти чоловік )).

Але мусимо визнати, що перша половина матчу пройшла під диктовку «зіркових», гравці яких двічі влучили у перекладину та не реалізували вихід сам на сам із Кичаком.

«Така ситуація не може не хвилювати», – зашушукались на центральних секторах бувалі й узялися роздумувати над тим, які ж слова почують у роздягальні футболісти від Віталія Кварцяного.

І диво – після перерви вийшла зовсім інша «Волинь». Господарі спочатку вирівняли гру, а потім перехопили ініціативу.  Нехай автогол «Зірки» був трохи несправедливим, однак десь, певно, лучанам воздалося за втрату перемоги з «Олімпіком» (2:2).

Мінімальна вікторія 1:0: клуб радіє трьом очкам, ультрас – перемозі улюбленої команди, а «аналітики» потягнулися назад до кафешок, щоб скрупульозніше розібрати гру, проаналізувати ККД кожного виконавця та вкотре розказати одне одному «Як би він вчинив на місці тренера».

Микола КОРЕЦЬКИЙ, спеціально для ВАР

Фото: ФК «Волинь», http://www.fcvolyn.net