Володимир: хочуть встановити пам’ятник Цинкаловському

У Володимирі-Волинському хочуть встановити пам’ятник відомому краєзнавцю Олександру Цинкаловському.

Про це пише Наталія Малімон на шпальтах видання День.

За словами наукового співробітника місцевого музею Богдана Яновича, ім’я Цинкаловського для Володимира-Волинського є особливо значимим. Крім того, що він у цьому місті народився, його внесок у вітчизняну історичну науку досить вагомий: написав і опублікував кілька сотень грунтовних досліджень з археології, топоніміки, сакрального мистецтва, сфрагістики, гідрології, нумізматики, етнографії, літературознавства і фольклористики Володимирщини і Волині.

Він майже пішки обійшов більшість населених пунктів Старої Волині (територія сучасних Волинської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької і частково Тернопільської областей) і Полісся, описав історію багатьох сіл, хуторів, містечок, яких нині вже й на карті України немає, але вони увіковічнені у його працях, адже вчений записував живу історію з вуст старожилів, проводив  археологічні розкопки, вчителював у Прибужжі.

У Володимирі є вулиця і гімназія, які названі його ім’ям, науковцям присуджується його обласна премія. Однак, що у місті, де він народився, немає йому пам’ятника.

Такий пам’ятник працівники історичного музею, державного історичного заповідника пропонують встановити біля музею, в експозиції якого зберігається бронзова медаль Цинкаловського «За заслуги в історичній науці», яку він заповів музеєві рідного міста.