ТОП-5 найгарніших будівель світу за версією волинських будівельників

Волинські будівельники розповісти про будівлі, які їх вразили.

Про це інформує Волинь24.

Так, за словами генерального директора ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ігоря Чорнухи, незабутнє враження на нього справив храм архітектора Гауді «Саграда Фамілія» у Барселоні в Іспанії.

«Він будується вже триста років і досі – недобудований. Є таке повір’я, що як тільки його добудують, прийде кінець королівській династії. Тому, мабуть, і не поспішають. Архітектура там неймовірна. Коли заходиш всередину, таке враження, що потрапляєш в ліс. Жодна колона не розташована прямо і вертикально, усе – під кутом. Конструкції дійсно нагадують гілки дерев. Здається, що опинився серед лісу з гігантськими деревами, які тримають небо», – розповів Чорнуха.

1

Генеральному директору ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат» Руслану Вайману імпонує архітектура Львова.

«Але справжні емоції в мене викликають інші речі. Насамперед те, що ми неприпустимо мало будуємо. Треба будувати квадратний метр на людину, а в Україні будується 0,2 метра, тобто – в п’ять разів менше. У нас більше півтора мільйона українців мають 7,5 метри квадратні житла, а це – менше, ніж у в’язниці в цивілізованих країнах», – каже Вайман.

Мовляв, треба розробляти програми доступного житла, щоб люди могли купувати квартири.

«Як будівельника мене хвилює і програма для учасників АТО. Ми кажемо: усім дамо землю. По-перше, у нас немає стільки землі, а, по-друге, у цих людей немає стільки грошей, щоб будувати будинки. Не бізнесмени ж воювали! Тому моя позиція: не подобається Ейфелева вежа, подобається дешеве житло для учасників бойових дій!» – зауважив він.

2

Директор ТОВ «Житлобуд-2» Леонід Стефанович багато подорожував і бачив немало красивих міст, споруд, пам’ятників.

«Можливо через те, що був тоді молодим, але найбільше враження справив на мене Санкт-Петербург. Подобається масштаб, подобається, що не було «коробок», а в кожній будівлі відчувається велич. Відвідував Зимній палац, неймовірно гарний. Кожну будівлю я оцінюю насамперед як інженерну конструкцію. Чим вона обгорнута, так само як і з цукеркою – це вже справа другорядна. А от чим вона начинена, як це все буде функціонувати… оце дійсно заслуговує поваги.

Особисто на мене справило враження, коли ми здали приміщення обласної дитячої лікарні. Це було давно, я був начальником дільниці. Це був величезний комплекс, і була ціла купа емоцій. Нещодавно ми здали торговий центр на вулиці Лесі Українки, 33 – сучасна, гарна будівля, мені надзвичайно подобається», – згадує Стефанович.

3

Генеральний директор Будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський вражений роботами архітектора Гауді.

«Він збудував багато будинків в Барселоні, один із них носить назву Будинку Бальо. Цей будинок – справжнє архітектурне диво, він збудований без жодного гострого кута – як в кімнатах, так і в елементах оформлення. Дверні та віконні отвори також мають плавні форми.

Розповідають, що такий дизайн будинку є своєрідним переказом Гауді легенди про Георгія Переможця, який є покровителем Каталонії. Форма даху будинку дійсно нагадує спину дракона, дерев’яні сходи всередині – його хребет, а дах ніби вкритий лускою.

Оця будівля – вразила, а все решта… Зараз сучасні будівельні технології дозволяють робити круті речі. Ми самі незабаром плануємо дивувати і вражати. Уже залили фундамент першого під’їзду «Супернови» у Луцьку, тож незабаром лучани побачать і в своєму місті масштабний і неймовірний будівельний проект», – зауважує керівник.

4Найбільше емоцій у директора ТОВ «Шинака Україна» Михайла Квятковського викликають ті будівлі, які були збудовані без застосування технічних засобів.

«Це – практично вся історична Італія, Флоренція, Рим, зрештою – хорватська Пула. На узбережжі Адріатичного і Середземного моря можна знайти безліч справжніх шедеврів.

Вражає також сучасна архітектура Монте-Карло. Будинки там збудовані переважно в 70-х, в той час, коли у нас будувалися «хрущовки», там будували настільки помпезно. Нам не завадило б повчитися у закордонних колег, щоб наші міста стали красивими і європейськими. Бо те, що ми сьогодні бачимо на периферії – міста просто спотворені такими архітектурними рішеннями, які в світі ніхто не застосовував.

Звісно ж, мені подобається наша робота. Зокрема, будинок на розі вулиць Шевченка і Богдана Хмельницького, біля готелю «Україна», який був в занедбаному стані, а зараз став окрасою міста», – запевняє чоловік.

5