Волинь: пожежі на природі – справа рук людини

У 90% пожеж у природних екосистемах на Волині причиною став людський фактор.

Про це під час прес-конференції заявив заступник начальника управління з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області Олег Билиця, – повідомляє Волинський інформаційний портал.

«Цього року через палаючу стихію загинули 19 людей, з яких одна дитина. До слова, у 2015 – за цей період загинули 25 дітей», – сказав посадовець.

Загалом основними причинами пожеж відповідні структури встановили необережне поводження з вогнем (становить 41% від загальної кількості), порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні електроустановок та пічного опалення (44% пожеж), а також підпали та деякі інші.

Велика кількість також пожеж у природних екосистемах – 97. З них 72 випадки спричинені горінням сухої рослинності та стерні, 5 – пожежі в лісах, а також 3 – пожежі хліба на корені. До слова, у 90% випадків вирішальну роль зіграв саме людських фактор.

Олег Билиця зауважив, що попри суттєве зменшення кількості пожеж та жертв порівняно з цих же періодом у 2015, працівники ДСНС спільно з Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, екологічною інспекцією та управлінням національної поліції проводять рейди місцями, в яких велика ймовірність спалювання стерні та післяжнивних залишків.