Волинь: 20 мобільних груп стережуть ліси від пожеж

Волинські ліси охороняють від пожеж 20 мобільних груп швидкого реагування державної лісової охорони.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

Як розповів головний спеціаліст сектора охорони і захисту лісу Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Романуха під час прес-конференції щодо пожежонебезпечного періоду в УДСНС України у Волинській області 11 серпня, загальна площа земель лісового фонду, що перебувають в підпорядкуванні управління, становить 634 тисячі гектарів. Це – більше третини площі області.

Їх охороняють 1120 працівників державної лісової охорони. Головним їхнім завданням є забезпечення пожежної безпеки в лісі. До початку пожежонебезпечного періоду працівники державної лісової охорони облаштували 630 місць відпочинку у лісових масивах (малих рекреаційних пунктів). Окрім цього, управління створило 97 великих стаціонарних рекреаційних пунктів.

У квітні цього року створили 20 мобільних груп швидкого реагування, до яких увійдуть працівники лісової охорони, не задіяні на інших роботах. До кожної групи входять 4 працівники державної лісової охорони, яка мають право складати протоколи, виносити постанови. Групи створили з метою виявлення лісопорушень, контролю правильності перевезення деревини та контролю за станом лісів під час пожежонебезпечного періоду. Усі мобільні групи мають автомобілі “Рено Дастер”, оснащені GPS-навігацією, відеореєстратором, гладкоствольною зброєю, радіостанцією в автівці та переносними радіостанціями. Окрім цього, до кожної мобільної групи включили по одному учаснику АТО.

Наразі зареєстрували три випадки лісових пожеж, які охопили площу 0,9 гектара. Окрім цього, досі практично щодня підрозділи відомчої пожежної охорони практично щодня виїжджали на спалахи пожеж. Значна частина спалахів зумовлена людським фактором.

Своєю чергою, заступник начальника Управління з державного нагляду у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту управління ДСНС України у Волинській області Олег Билиця повідомив, що в Кабмін спрямували лист, у якому просять підвищити відповідальність власників та лісокористувачів та підняти штрафи.

8641w