Вісім перемог ректора ЛНТУ Петра Савчука

Ректор Луцького національного технічного університету назвав вісім найбільших досягнень за рік перебування на посаді.

Нагадаємо, саме його в липні 2015 року обрали на цю посаду. Серйозним конкурентом Савчука була донька екс-очільника університету Зоряна Герасимчук, але він здобув перемогу з різницею у майже 400 голосів.

Своїми досягнення він поділився в інтерв’ю виданню Конкурент.

1. 

Збережено колектив, який Віктор Володимирович не одне десятиліття формував. На мою думку, у нас зібраний потужний та висококваліфікований науково-педагогічний персонал, професіонали своєї справи. Також працює багато перспективної молоді. В СНУ було декілька хвиль скорочення, близько двохсот людей звільнили або перевели на іншу роботу. Ми пішли іншим шляхом, лише кілька проректорів та керівників структурних підрозділів змінили свої посади. Це перша фундаментальна складова.

2.

Друга – це те, що із дефіцитом бюджету більше трьох мільйонів гривень, нам вдалося виробити дорожню карту для виходу на фінансову стабільність. Тепер ми думаємо про бюджет розвитку.

3.

Третя фундаментальна складова: мені вдалося привести в університет до управління людей, які є одними з найбільш професійних в цьому плані на сьогодні. На жаль, я не зміг змінити всіх, тому що є система контрактів, є юридичні моменти, які не дозволяють мені це зробити. Але в перспективі люди зрозуміють, що потрібно давати дорогу своїм молодим колегам, а собі зайняти ту нішу, яку пропонує ректор.

4.

Ще як досягнення: для зменшення енергозалежності спромоглися побудувати власну твердопаливну котельню, запустили в експлуатацію спорткомплекс з басейном, що два роки простоював.

5.

Стосовно стратегічних моментів, я вважаю великим успіхом, що ми налагодили співпрацю з Волинською обласною радою та Волинською ОДА. Не просто формальну, де ми їм підсилюємо позиції по різним програмам як експерти, як консультанти, як розробники зрештою. Ми тепер отримуємо певну нагороду за це. Вона може бути як матеріальна, так і у вигляді участі в різних проектах.

6.

Ще одна наша перемога – це отримання державної ліцензії та дофінансування з місцевого бюджету робіт для створення військової кафедри. В цілому, нам потрібно 12 мільйонів, щоб зробити якісну інфраструктуру для підготовки офіцерів запасу. Без підтримки обласної ради та адміністрації цього б не було. Ми декларували відкриття військової кафедри і реально отримали довіру Міністерства оборони, я переконаний, що усі 150 ліцензійних місць будуть заповнені, а в перспективі збільшимо цю квоту.

7.

Вдалося отримати ліцензію МОНУ на підготовку бакалаврів за такими топовими спеціальностями як харчові технології, програмна інженерія та агроінженерія. Будемо готувати магістрів зі спеціальностей міжнародні економічні відносини та цивільна безпека. Провели успішну вступну компанію (ЛНТУ зайняв 2-ге місце в державі за приростом держзамовлення!). Ще ми сформували потужну проектну групу при міжнародному відділі, потрапили у хороші проекти. Подали на конкурс багато нових.

8.

Виграли можливість бути партнером у важливому проекті з академічної доброчесності під патронатом Американських рад і ще ряд важливих, про які скоро буде відомо. Наприклад, ми отримали перемогу в конкурсі МОНу на створення бізнес-інноваційного центру на базі Волинського центру науково-технічної та економічної інформації, а ще ми зробили первинні кроки для створення наукового парку.