Пояснили, чому в Луцьк повернулися військові літаки

На Луцький військовий аеродром в рамках командно-штабних військових навчань “Небесний щит – 2016” прилетіли три легких фронтових винищувача МиГ-29 зі складу 114-ї бригади тактичної авіації (аеродром Івано-Франківськ).

Крайній раз колеса шасі МиГ-29 торкались злітно-посадкової смуги Луцького військового аеродрому майже вісім років назад під час масштабних військових навчань у вересні 2008 року, – пишуть активісти з організації волинських авіалюбителів “ОВАЛ”.

За попередніми даними вони пробудуть на Луцькому військовому аеродромі два дні, після чого відлетять на свій базовий аеродром в м. Івано-Франківськ.

Як повідомляє Генеральний Штаб Збройних Сил України, основною метою навчань є удосконалення спроможностей органів військового управління здійснювати ефективне планування на застосування підпорядкованих військ (сил) у ході відбиття ударів засобів повітряного нападу противника та нанесення авіаційних ударів по об’єктах (угруповань військ) противника у відповідь.

До проведення навчань “Небесний щит-2016” залучатимуться органи військового управління різних рівнів виду Збройних Сил, а також визначені сили і засоби всіх родів авіації, підрозділів зенітних ракетних та радіотехнічних військ.

Під час практичної фази навчань сплановано відпрацювання практичних дій, зокрема, із виконанням льотно-тактичних завдань як вдень, так і вночі, в тому числі з бойовою стрільбою та практичним бомбометанням, здійснення маршу та переміщення у нові райони бойового призначення підрозділів зі складу визначених сил і засобів протиповітряної оборони, прикриття від ударів з повітря важливих об’єктів та угруповань військ тощо.

Окрема увага приділятиметься питанням організації та підтримки взаємодії між силами і засобами Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, при прийнятті управлінських рішень на відбиття повітряного нападу противника за різних умов повітряної обстановки, а також виконання інших завдань частинами і підрозділами Повітряних Сил Збройних Сил України.

Нагадаємо, у червні під Луцьком гостювали підрозділи 7-ї бригади тактичної авіації. Це рішення було тимчасовим. Тим часом у місті Старокостянтинів Хмельницької області робили капітальний ремонт злітно-посадкової смуги на базовому аеродромі з’єднання.

5 липня з’єднання почало процес повернення “додому”, в Старокостянтинів.