З серпня Луцьку загрожує газовий апокаліпсис

Господарський суд Волинської області задоволив позовну заяву ПАТ «Волиньгаз» щодо стягнення понад 19 млн. боргу із ДКП «Луцьктепло» за розподіл природного газу.

Також підприємство ТКЕ уже одержало попередження від «Волиньгазу» про відключення з 11 серпня котелень міста від газопостачання через несплату заборгованості. В свою чергу, газопостачання котельні на вул. Карбишева, у зв’язку із заборгованістю, не було відновлено після профілактичних робіт ще із початку серпня, – повідомили у прес-службі «Волиньгазу».

У зв’язку з порушення найбільшим комунальним теплопостачальним підприємством області ДКП «Луцьктепло» умов договору на розподіл природного газу, ПАТ «Волиньгаз» звернувся до суду із позовом з метою примусового стягнення боргу із комунального підприємства «Луцьктепло», оскільки попри неодноразові звернення та попередження, а також обмеження газопостачання для котелень міста ще під час опалювального сезону, ситуація із несплатою заборгованості залишилась невирішеною.

Рівень розрахунків ДКП «Луцьктепло» перед ПАТ «Волиньгаз» за І півріччя склав лише 41%. Сума заборгованості становить 19 млн гривень. Наразі такий борг є найбільшим з поміж усіх комунальних підприємств країни та ставить під загрозу вчасний початок та безаварійний перебіг опалювального сезону 2016-2017 рр. в області. Борг тепловиків за розподіл газу наразі перевищує трьохмісячний фонд оплати праці підприємства, обсяги фінасування усієї Інвестиційної програми компанії за перше півріччя або розмір сплачених до бюджету податкових платежів.

«Багатомільйонна заборгованість підприємства теплокомуненерго стала на заваді у здійсненні ПАТ «Волиньгаз» комплексу заходів з підготовки газових мереж до сталого функціонування в осінньо-зимовий період, зокрема, капітального ремонту, реконструкції систем газопостачання та споруд на них, що передбачено Інвестиційною програмою підприємства на 2016 рік», – розповідає директор комерційний ПАТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз.

За наявної ситуації ПАТ «Волиньгаз» також не в змозі вчасно виплачувати заробітну плату працівникам та здійснювати платежі до державного бюджету, а також фінансувати поточні витрати – придбання паливно-мастильних матеріалів для автомобілів аварійно-диспетчерської служби.

У зв’язку із несплатою заборгованості ДКП «Луцьктепло» уже одержало попередження про припинення газопостачання до котелень міста із 11 серпня, що тягне за собою відсутність гарячої води у десятків тисяч сімей лучан. Подальша несплата заборгованості може призвести до зриву початку опалювального сезону в області.