Труднощі і будні луцької поліклініки №2

Депутати відвідали КП «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №2», оцінили стан обладнання та вникли в специфіку роботи закладу.

Влаштували екскурсію у середу, 10 серпня.

Про свою роботу погодилась розповісти  головний лікар закладу Ганна Кравчук. Каже, що за консультацією до них звертається велика кількість людей, зокрема, тих, які не проживають у Луцьку. Їх приймають у спеціальному кабінеті, кошти на оформлення якого пішли із спецфонду.

Окрім оглядової депутати побачили маніпуяційну та денний стаціонар. До слова, останній вміщає близько 115 людей. Загалом там лікується близько 3 тисяч людей. Ганна Кравчук стверджує, що у відділені відремонтували усі палати та процедурну, однак коридор Центру знаходиться у поганому стані.

«Ви якщо стоїте, то чуєте як під вами хитається підлога. Вона вже прогнила, підлога дерев’яна. З 1977 року тут не робився ремонт», – пояснила депутатам Кравчук.

Особливої уваги заслуговує пішохідна доріжка для тих, хто пережив напад інфаркту чи інсульту.

«Це пішохідна доріжка, щоб вони вивчили чи встигають вони пройти, чи не встигають. Ми їх вчимо. Включаємо надпис «Стій» або «Йди», щоб вони впевнено почувалися на вулиці», – розповіла посадовець.

Також у Центрі первинної медико-санітарної допомоги№2 проводяться навчання для людей хворих на цукровий діабет та хворобу Паркінсона, де їх вчать локалізовувати приступи хвороби.

Для матері та дитини у лікарні обладнали спеціальну кімнату з пеленальним столиком та іграшками. Там можна дізнатися й вагу чи ріст малюка.

Найбільшою проблемою Центру є застарілий ренген-апарат. Лікар зауважила, що після 10 років використання такі апарати стають небезпечними як для лікарів, так і для пацієнтів закладу.

«Тепер запитайте, скільки років нашому апарату? Він з 1977 року. Вартість нового апарату 1 мільйон 500 тисяч гривень», – поскаржилась лікар.

Депутати екскурсією задоволені. Однак, висловили здивування, що Центр не бере участі у різних міжнародних програмах та конкурсах.

«Так, ми розуміємо, що написати програму важко, але це реально», – зауважила секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко.