Волинь: під час виборів поліція перешкоджала журналісту

Журналіст інтернет-видання «Район» Нестор Ліпич заявляє, що працівники поліції перешкоджали його професійній діяльності під час позачергових виборів до Верховної Ради України на виборчій дільниці в селі Черче Камінь-Каширського району.

Про це він повідомив у своєму Facebook, ‒ пише Детектор медіа.

За його словами, 17 липня на виборчій дільниці № 070262, що знаходиться в селі Черче Камінь-Каширського району, на проміжних виборах народного депутата України два працівники правоохоронних органів безпідставно здійснювали на нього психологічний тиск і намагалися перешкоджати у проведенні зйомки на виборах. Він також стверджує, що поліція проігнорувала його журналістське посвідчення та факт реєстрації на виборчій дільниці.

«Незрозуміло, з яких причин погрожували викликати наряд поліції, спілкувалися зі мною зневажливим зверхнім тоном, як із порушником, та переконували, що, мовляв, зйомка на виборчій дільниці є забороненою, бо нібито я порушую таємницю голосування виборця. Зазначаю, що жодного порушення до моменту розмови з поліцейськими я не здійснив і навіть не мав такого наміру, всього лише розпочав проводити зйомку, зробивши 2 знімки», ‒ повідомив Нестор Ліпич.

За словами журналіста, правоохоронці стверджували, що заборонено фотографувати кабінку для голосування зовні, а також урну.

«Я заперечував, адже в таких діях немає порушення таємниці голосування конкретного виборця. Та моїх пояснень правоохоронцям було замало. Ще вони запевняли, що і виборців, а також членів виборчої комісії фотографувати я не маю права, якщо вони цього не бажають. У відповідь я доводжу до відома їм, що члени виборчої комісії, як і будь-який виборець, що з’являється у дільниці в момент виборів – є публічною особою, адже вибори – це публічний захід, відповідно до статті 13 ЗУ «Про вибори народних депутатів України». А, отже, при здійснення зйомки у публічних місцях спеціального дозволу просити не треба, що передбачає і стаття 307 Цивільного кодексу України», ‒ зазначив журналіст.

Нестор Ліпич зробив висновок, що працівники поліції шукали будь-яку підставу, щоб заборонити йому проводити зйомку, і намагалися залякати, акцентуючи на кримінальній відповідальності за порушення, яких він не здійснював.

«Врешті-решт, я сказав, що буду оскаржувати їхні дії у разі прямого перешкоджання під час проведення мною зйомки на дільниці і телефонувати у ГМ «Опора». Лише після цього мені дозволили повернутися на виборчу дільницю, назвавши нашу розмову «профілактичною бесідою».  На дільниці працівник поліції ще й посвідчення моє сфотографував із підозрою, що воно, мовляв, не дійсне», ‒ повідомив журналіст.

За його словами, на інших дільницях району у нього не виникло жодних проблем щодо здійснення журналістської діяльності.

«Досі не можу зрозуміти позиції полісменів. Чи передбачає закон проведення так званих «профілактичних бесід» із журналістами в день виборів? Звісно, що ні! Чи мають право працівники поліції проводити так звану «профілактичну бесіду» із використанням психологічного тиску на людину, що не здійснила жодного порушення на виборах? Які підстави проведення такої «бесіди»?  Вважаю, що із подібним ставленням до людей нова «реформована» поліція ніколи не завоює довіри в населення та дуже швидко себе дискредитує», ‒ зазначає журналіст.

Нестор Ліпич повідомив також, що подав скаргу на представників правоохоронних органів і надіслав її в управління Національної поліції у Волинській області Петру Шпизі. Журналіст просить прийняти до розгляду його заяву, розглянути та оцінити поведінку працівників поліції, надати письмову відповідь щодо вжитих заходів стосовно працівників поліції.