Росія готує провокації на День Незалежності, – Марчук

Представник України у робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук вважає, що РФ хоче спробувати зірвати святкування 25-ї річниці Незалежності України, постачаючи велику кількість важкого озброєння у тимчасово окуповані райони Донбасу та Крим.

Про це повідомляє IA ZIK.

Він звернув увагу, що Росія відкрито у великій кількості поставляє в окупований Крим і на окуповані території Донбасу багато важкої військової техніки, здебільшого наступального характеру.

«На мій погляд, Росія просто готується відзначити 25-ту річницю Незалежності України. Можливо, навіть так, як це вона зробила в 2014 році, тільки з деякими поправками на нинішні реалії», – заявив Марчук.

Він висловив думку, що «не може змиритися Росія з тим, щоб 25-та річниця української Незалежності пройшла нормально, щоб до Києва на святкування приїхали лідери провідних країн світу».

«Навіть, якщо Росія і не ризикне повторити щось на зразок серпня 2014 року, то створювана нею ситуація великої вірогідності серйозної ескалації буде невідворотньо продукувати високу гіпотетичність загрози особистій безпеці поважним гостям та їхній відмові приїзду до Києва. Думаю, що в Росії уже розроблений і задіяний план, як не тільки зіпсувати, а як зірвати святкування 25-ї річниці Незалежності України», – зауважив Марчук.

На його думку, святкування Дня Незалежності України має символічний характер не тільки для України та Європи, а й для РФ, тому що вона бажає зірвати це святкування.

«Україна вже понад два роки перебуває у стані війни з Росією. Є поразки, є і перемоги. Але є те, чого немає ні в кого із європейських країн – це більш ніж дворічний досвід ведення війни із ядерною наддержавою – війни специфічної, нетрадиційної», – зазначив Марчук.

Саме тому, на його думку, символізм 25-ї річниці Незалежності України для Росії – це своєрідна небезпека, небезпечний приклад для неї самої і для її нинішніх сателітів.

«Наша оборонно-безпекова система уже має хороший досвід, і переконаний, активно працює по забезпеченню безпеки проведення 25-ї річниці Незалежності не тільки в Києві. Багато буде також залежати від нормальної пильності громадян. Особливо напередодні 24 серпня. На мій погляд, це той випадок, коли на два-три дні кожен чоловік має відчути себе добровільно мобілізованим», – наголосив Марчук.

Зазначимо, військовий експерт Олег Жданов раніше зазначав, що до Дня Незалежності України слід очікувати посилення обстрілів з боку окупованих територій в зоні АТО, оскільки перед ворогом стоїть завдання – максимально збільшити кількість українських втрат у живій силі та техніці.