Проблема «Цуманської Пущі»: втрутилося міністерство екології

У міністерстві екології та природних ресурсів України просять Волинську обласну раду не передавати землі парку “Цуманська пуща”  у користування мисливських угідь.

З відповідним листом звернувся заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш, – повідомили у прес-службі облради.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що землі Ківерцівського Національного природного парку «Цуманська Пуща» хочуть роздерибанити. За словами працівника парку Віталія Жабчука, на найближчу сесії обласної ради, що відбудеться у четвер, виносять проект про припинення права користування частиною мисливських угідь Цуманським лісгоспом. Мова йде про 16 тисяч гектарів.

У листі урядовець повідомляє: “Згідно Указу до складу Парку увійшли 1606 га земель Державного підприємства “Цуманське лісове господарство”, які надаються йому у постійне користування та 18148,5 га земель цього господарства, які не вилучаються у землекористувача, а саме підприємство добровільно відмовилося від права користування мисливськими угіддями, в тому числі у межах Парку. Крім того, відповідно до статей 16, 21 Закону України “Про природно-заповідний фонд України” на територіях національних парків мисливство заборонено, а ведення мисливського господарства не належить до їх основних завдань”.

“Разом з тим, Держлісагенство подало документи до Волинської обласної адміністрації щодо надання у користування ГО “Товариство мисливців та рибалок “Легіон” мисливських угідь на землях Державного підприємство “Цуманське лісове господарство”, в тому числі 10831 га у межах Парку, з них – 1506 га, що надаються Парку у постійне користування. Зважаючи на те, що мисливство у межах Парку заборонене, вищезазначені дії Держлісагентства суперечать вимогам Закону України “Про природно- заповідний фонд України”, закладають передумови до конфлікту спеціальної адміністрації Парку з можливим користувачем мисливських угідь та створюють значні перешкоди у діяльності Парку.

З огляду на викладене, з метою не допущення порушення вимог Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, просимо вжити заходів щодо ненадання у користування мисливських угідь у межах Ківерцівського національного природного парку “Цуманська пуща”, – пише посадовець.