На Волині ‒ конфлікт селян із місцевими ромами

кулак бійка

День села у Переспі Рожищенського району закінчився конфліктом з представниками ромського населення.

Про інцидент пише видання «Волинь24».

У неділю, 7 серпня, переспівська громада відзначала День села. Заходи традиційно завершувалися дискотекою біля Будинку культури.

В один момент виявилося надто багато охочих замовити пісню в «живих музик». Щось у цьому не сподобалося комусь із місцевих ромів. Чоловік вийшов на сцену і попри зауваження музиканта не покидав її, заважав продовжувати свято. Переспівський сільський голова Віктор Лук’янчук попросив «гарячого» односельчанина вгамувати емоції.

Ситуація мало не дійшла до бійки. На щастя, під час заходів у селі були присутні працівники поліції. Конфлікт вдалося врегулювати.

Але невгамовний циган так розійшовся, що публічно почав погрожувати спалити хату голові, що не могло не викликати бурю емоцій у присутніх селян. Ті стверджують, що від сусідства з циганами виникає чимало проблем. Люди стали закликати провести збори громади і обговорити проблему.

«Нічого такого не трапилося. Було свято села. Все пройшло добре. Люди дякували. Щодо конфлікту з ромами ‒ це дезінформація», ‒ зауважив Переспівський сільський голова Віктор Лук’янчук.

А от у райвідділку поліції таки підтвердили, що інцидент під час свята був. Щоправда, як повідомив заступник начальника Рожищенського РВП ГУНП у Волинській області Ігор Ісаков, станом на 9 серпня конфлікт у селі вичерпано.

«У Переспі того дня ніс службу наряд поліції. Справді трапився інцидент між представниками ромського населення та іншими жителями села. Мало не почалася бійка, але поліції вдалося розібратися на місці. Ця подія зареєстрована нами, однак жодних скарг чи заяв від будь-кого нема і не було. Учора ми виїжджали в село. Певна напруга була, однак конфлікт залагоджено», ‒ зазначив він.

Як відомо, у Переспі та довколишніх селах Рожищенського району проживає чимало представників ромського населення. Зокрема, у цьому селі, розповідають місцеві жителі, є мінімум шість осель, де мешкають роми. Є хати, в яких одночасно живе до трьох десятків людей. І конфлікти за участі ромів ‒ не рідкість.