Керівник Апеляційного суду Волині розповів про тиск і погрози

Під час розгляду кримінальної справи в 1990-х роках нині голові Апеляційного суду Волині погрожували, а спроби тиску, каже посадовець, є й при нинішній владі.

Про це він розповів у інтерв’ю Волинь24.

“Це були буремні 90-ті і я розглядав кримінальну справу проти Клеванського. Підсудним був він і ще троє осіб. Поки справа розслідувалася, двоє із них з невідомих причин повісилися в камері. Фактично я судив двох померлих і двох живих. Ту справу я слухав довго і зрештою виріс виправдувальний вирок. На той час це викликало шок”, – пригадує він.

Петро Філюк каже, що тиску з боку так званого кримінального світу, та насправді був тиск з боку державних органів.

“Напередодні в газетах написали: “У Луцьку затримана група рекетирів, які займалися грабежами, розбоєм, збутом наркотичних засобів…” А потім я отримую на руки справу, де йдеться про те, що півроку тому вкрали якийсь там комп’ютер. Але заступник начальника УВС каже: “Петро, тобі діватися немає куди, громадська думка створена, мусиш саджати”. Були й погрози: “Це твоя остання справа…”. Але рішення я приймав за матеріалами, які були у справі, чітко за законом. І мій вирок пройшов далі всі судові інстанції і лишився незмінним, – розповів суддя.

Не приховував посадовець, що були й спроби тиску на нього з боку влади.

“Кажу відверто: і при минулій злочинній владі, і при теперішній новій, оцінку якій дасть суспільство та час, на мої рішення ніхто не впливав. Але це не означає, що не було спроб. Коли відбувалися судові процеси, пов’язані із Євромайданом, були телефонні дзвінки і з Києва, і від місцевих. Покійний губернатор Клімчук казав: “Ти ж розумієш, що кожна справа – на контролі в центрі і має закінчитися так, як там бачать”. Я відповів: “Центр для того і є центром, щоб мати бачення, але нам жити тут”, – оповідає Петро Філюк.

“Так і сьогодні: є намагання, побажання в різних формах… До того ж, зараз з’явилася нова форма спроби тиску: є тепер така професія – професійні протестуючі… Проте можете вірити, можете не вірити, але мої рішення завжди були моїми”, – додав він.