На Волині масово горять зернові поля

У розпалі жнивної кампанії зернові поля Волині знищує вогонь. Причиною загоряння є спалювання поживних залишків та соломи.

Про це йшлося під час оперативної наради голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика 8 серпня, – повідомляє «Волинський інформаційний портал».

Начальник управління ДСНС у Волинські області Володимир Грушовінчук повідомив, що останні два тижні надзвичайникам чи не щодня доводиться гасити пожежі на природних екосистемах. Зокрема, 30 липня на полі між селища Мар’янівка та селом Цегів Горохівського району через намагання самотужки загасити вогонь, аби він не перекинувся на сусідське поле, загинув пенсіонер Євген Міщук.

У селі Шельвів Локачинського району вогонь знищив понад 40 гектарів пшениці, ще 28 гектарів таки вдалося врятувати, застосувавши велику кількість пожежних автомобілів та іншої техніки. Знищено вогнем і 7,5 гектара зернових у селі Крупа Луцького району.

Часто зараз трапляються загоряння торфу в поліських районах. Зокрема, вже четверту добу у Ратнівському районі через спалювання стерні працює насосна станція. Такі пожежі вже були в Маневицькому та Любешівському районах, їх вдалося ліквідувати.

На переконання Грушовінчука, на жаль, люди досі не розуміють, що підпал соломи може коштувати їм життя. Наразі ж всі матеріали передані в поліцію, порушать кримінальні справи. «Прошу вас закінчити ці ліберальні підходи до таких ситуацій. Нехай людина відповідає за скоєні вчинки, незалежно від матеріального і фізичного стану тощо», – наголосив Грушовінчуку Володимир Гунчик.