Унікальна карта Криму буде в кожній школі Луцька

На гутірках фестивалю «Бандерштат» відбулася зустріч із Вахтангом Кіпіані – головним редактором видання «Історична правда» та автором унікальної карти «Топоніми Криму» розміром метр на півтора.

Карта фіксує різноманіття назв населених пунктів протягом тисячоліть історії. Унікальні карти були закуплені для луцьких шкіл представникам «Об’єднання «Самопоміч» в Луцьку.

«Правильна ініціатива, бо Крим – це Україна! А ще приємно, бо, як зазначив Вахтанг Кіпіані, Луцьк один з перших перейняв естафету, після Миколаєва, Яремчі та Вінниці. Як тільки взнали про такі мапи – вирішили, що наші школярі повинні мати їх для навчання!», – зазначає секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко.

«Мапи створені, щоб вчителі мали можливість на уроках показати той історичний ряд зміни топонімів, який відбувався протягом тисячі років. Це академічна, а не аматорська робота фахівців. Автори доповнили її прапором і гімном кримських татар. Це справді якісний та потрібний для навчання матеріал. До 1 вересня ми подаруємо карти в кожну луцьку школу», – розповідає активіст ГО «Самопоміч» в Луцьку Віталій Бобир.

«Луцьк – місто, куди переселилися багато представників кримських татар після події в Криму навесні 2014 року, отже з поваги до цієї групи населення ми повинні знати їх правдиву історію та самобутність; тим паче, дуже правильним є формувати історично правдивий світогляд у молодого покоління та виховувати патріотів України», – ділиться враженнями громадська діячка Юлія Євпак.