Волинські танкісти – найкращі на Заході

На Рівненському загальновійськовому полігоні завершився перший етап змагань на кращий танковий взвод Збройних Сил України, в якому брали участь і танкісти Волинського з’єднання.

Як повідомили у прес-службі підрозділу, змаганням передували виснажливі щоденні тренування наших воїнів-танкістів: фізична, вогнева й тактична підготовка, обслуговування техніки.

Три наші танкові екіпажі зійшлися у двобої з танкістами іншої військової частини оперативного командування «Захід». Попри шалену спеку, неймовірну втому, нашим танкістам вдалося показати кращі результати у снайперській стрільбі з танків, військовому біатлоні, бойових стрільбах взводу та швидкісній стрільбі.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки командира танкового батальйону майора Сергія Корсуна, суперник на змаганнях був гідним, тому перемога далася нелегко.

– Наші суперники – справжні професіонали, які вміють і знають не менше, ніж ми. Але, мабуть, фортуна була на нашому боці. Попереду в нас ще складніші й більш масштабні тренування. Наші екіпажі до цього готові.

До речі, у 2013 році теж проходили змагання на кращий танковий взвод Збройних Сил України. Тоді цей потужний захід відбувався на базі 1-ї окремої танкової бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України. Впродовж десяти днів 63 представники трьох армійських корпусів Сухопутних військ і танкісти окремої бригади берегової оборони Військово-Морських Сил ЗСУ виборювали для свого взводу право називатися кращими танкістами вітчизняного війська. За умовами конкурсу, в 2013 році учасники змагань випробовували свої вміння і навички у фізичній підготовці, виконували військові нормативи, водили танки, стріляли штатним артилерійським пострілом і змагалися у швидкісній та «дуельній» стрільбі танків.

Від 51 окремої механізованої бригади (на базі якої у 2014 році й було сформоване Волинське з’єднання) у змаганнях брав участь танковий взвод під командуванням тоді ще капітана Сергія Корсуна. Тоді танковий взвод 51 омбр став кращим в українському війську! Наші танкісти отримали сертифікат на 50 тисяч гривень, перехідний приз «Танк Т-34», вимпел «Кращий танковий взвод Збройних Сил України», нагрудні знаки та диплом.

 


Планувалося, що влітку 2014 року наші танкісти змагатимуться за звання кращого танкового взводу серед країн СНД. Змагання мали проходити в Російський Федерації. Однак… Влітку 2014 наші танкісти боролися… На Сході України, на передовій. І не за звання кращого танкового взводу, а за свою землю, за Україну, за українців, за життя і за мир… Боролися з тією з таки Росією, яка з суперника в змаганнях перетворилася на ворога, підлого й підступного.

Відтоді минуло 2 роки. Багато, якщо не сказати – все, змінилося. Війна змінила. От тільки наші танкісти, загартовані в пекельних горнах битв за наші незалежність і свободу, й надалі залишаються найкращими. Вони – наша гордість, наша надія, наша віра в перемогу і завтрашній день. Переконані, що завдяки вам перехідний приз «Танк-Т-34», знову займе гідне місце у штабі військової частини. Та головне, що ви своїми діями, здобутками та перемогами даєте нам усім таке необхідне сьогодні почуття захищеності й віру в майбуття.