У Луцьку ‒ суперечка через кіоск із пресою

Підприємця, який торгує пресою, дирекція ТЦ «Караван» зобов’язала протягом двох днів відсунути кіоск – мовляв, встановлений не за правилами.

Поки жінка займалась організацією похорону брата, під її кіоском забили арматуру, через що вона навіть не могла потрапити в середину кіоска, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Людмила Мельничук торгує пресою вже близько 20 років. Декілька років тому вона облаштувала кіоск для торгівлі навпроти центрального входу до ТЦ «Караван», отримала на нього паспорт прив’язки. Необхідною умовою цього було встановлення за кошти підприємця зупинки громадського транспорту, що вона і зробила.

До останнього часу вона справно торгувала, як тут дирекція торгового центру заявила, що кіоск встановлений не за правилами та стала вимагати відсунути його ближче до дороги, таким чином, щоб зрівняти з зупинкою. Пані Людмила пояснила, що під час встановлення кіоску метраж міряли сантиметр-до-сантиметра. Ба більше, жінка каже, що в неї навіть є зайвих декілька метрів, які може використовувати.

Натомість, якщо пересунути кіоск таким чином, як цього вимагає дирекція «Каравану», то це буде прямим порушенням, адже об’єкт буде знаходитись надто близько до тротуару і зупинки. Аби переконати жінку в протилежному, й надали клаптик паперу з схемою розміщення, перемальовану ручкою. На листку паперу – жодного штампу чи підпису.

1

«Я не знаю, звідки взялась ця схема, бо вона неправильна», – каже пані Людмила і демонструє затверджений паспорт прив’язки та ситуаційну схему. Відповідно до неї, кіоск знаходиться так, як цього вимагає схема.

2 3 4

В ТЦ «Караван», своєю чергою, наполягають, що кіоск потрібно пересунути, аби зробити більше місця під парковку, яка знаходиться поруч. Проте, слова ці звучать абсурдно, оскільки кіоск стоїть відразу біля проходу, й паркувати автомобілі там нема змоги.

5 6 7

На те, аби пересунути кіоск, дирекція «Каравану» дала жінці два дні. В іншому випадку пригрозили вивезти кіоск самотужки. Проте родину пані Людмили спіткало лихо – в пожежі, рятуючи власних дітей, загинув її 25-річний двоюрідний брат. Відтак, останніми днями вона займалась організацією похорону та не займалась торгівлею. А коли приїхала до свого кіоска, то побачила, що з даху зникли деякі матеріали, а вхід до торгової точки закритий арматурою.

У відчаї пані Ольга викликала поліцейських. Ті ознайомлюються зі схемою з паспорта прив’язки, поміряли відстань та підтвердили – кіоск стоїть у визначеному місці.

8 9

Власними силами демонтували арматуру з асфальту, після чого жінка, нарешті, змогла потрапити до свого кіоску.

Поліцейські хотіли поспілкуватись з дирекцією торгового центру, проте на місці нікого з них не виявилось. Відмовився розмовляти з журналістами і директор ТЦ «Караван» Володимир Солоха. Чоловік заявив, що про ситуацію не в курсі і розмовляти він не має часу. А юрист, який обслуговує цей торговий центр, заявив, що він у відпустці.

Натомість Людмила Мельничук звернулась у міську раду зі скаргою на дії керівництва ТЦ та заявила, що писатиме заяву в поліції на дії керівництва.