Рівненські свободівці облили журналістку алкоголем

У Рівному учасник компанії зі свободівських депутатів облив алкоголем журналістку, яка фотографувала кафе.

Про це повідомляє Четверта влада.

Рівненські свободівці 4 серпня близько восьмої вечора випивали в кафе «Кобза» на розі вулиць Соборна-Княгині Ольги. Журналістка місцевого видання «Четверта влада» Вікторія Максимчук, яка виконувала редакційне завдання зі збору інформації про літні майданчики кафе, фотографувала майданчик цього закладу.

Вікторія, разом із небайдужим рівнянином, який погодився допомогти журналістам, збирала інформацію для матеріалу про роботу і законність встановлення літніх майданчиків кафе. Вона відійшла далі, щоб сфотографувати літній майданчик.

На фото випадково потрапила компанія, яка випивала на балконі кафе. Коли ж журналістка поверталася до самого літнього майданчику, повз балкон – чоловіки вилили їй на голову і фотоапарат якийсь алкоголь.

«Я відчула на своєму одязі, волоссі, сумці запах спирту. У мене в руках був дорогий фотоапарат, на який потрапило вилите. Піднявши голову доверху, я побачила кількох чоловіків які сиділи зверху і реготали. Я попросила у офіціантки покликати менеджера, розповівши про цю ситуацію, він вибачився за відвідувачів, але зрозуміло що не міг нічим допомогти», – розповідає Вікторія.

Тим часом компанія швидко зібралася і вийшла через якийсь інший ніж центральний вихід. Однак журналістка і громадський активіст побачили як чоловіки сіли в автомобіль «Тойота Прадо».

Вони дивилися в наш бік і продовжували сміятися. Я сфотографувала номери їхнього авто. Моя помилка – що я не викликала відразу поліцію. Вважаю, що мене облили через те, що я фотографувала – тобто виконувала свої професійні обов’язки. Але це також вважаю образою своєї людської гідності. А фотоапарат, на який потрапив алкоголь, почав глючити», – каже Вікторія.

«Тойота Прадо» з номерами ВК 9009 ВА зареєстрована на 38-річного депутата Рівненської міськради від ВО «Свобода», помічника нардепа Осуховського Олександра Крюкова.

Іншого члена компанії видно на самому фото. Це 41-річний помічник народного депутата від ВО «Свобода» Олега Осуховського, головний лікар Рівненського обласного центру екстренної медичної допомоги, екс-депутат Рівненської облради Андрій Бортнік.

Третього з компанії журналістка впізнала по фото. Він дуже схожий на 41-річного депутата Рівненської міськради від ВО «Свобода», начальника управління економічного розвитку і торгівлі Рівненської райдержадміністрації Назарія Загоровського.

Четвертого чоловіка, на жаль, поки що не вдалося ідентифікувати.

«Я вважаю дії цієї компанії перешкоджанням журналістській діяльності і хуліганством. Звісно, що юридично вони викрутяться, адже на журналістці не було бейджа з посвідченням, та вона фотографувала професійним фотоапаратом за 30 тисяч гривень, якого зазвичай не буває у пересічних громадян. До того ж ця компанія складалася з публічних осіб – місцевих депутатів і помічника нардепа», – каже головний редактор порталу «Четверта влада» Володимир Торбіч.

«На виборчих плакатах свободівців писало, що вони мають честь і гідність. Судячи з цього їхнього вчинку, вони не мають цих якостей. Більше того – так познущатися з дівчини – це, м’яко кажучи, негідний вчинок. Хтось один вилив, інші бачили і всі разом пореготали. Будемо сподіватися, що хоча б хтось із них розповість як все було насправді і вибачиться. А ми, тим часом, проконсультуємось з юристами яким чином покарати це хуліганство. Чи написавши заяву в правоохоронні органи, чи судовий позов. Також ми звертаємось до нардепа Олега Осуховського та ВО «Свобода» зі скаргою на вчинок своїх підопічних», – каже Володимир Торбіч.

Депутатом Рівненської міськради Олександр Крюков каже, що під час відпочинку у кафе він спиртного не вживав і не бачив, щоб хтось із компанії облив журналістку спиртним.