За день до фесту. «Бандерштат-2015»: як це було

Вже завтра, 4 серпня, до Луцька приїдуть перші відвідувачі фестивалю “Бандерштат”, фактично завершиться підготовка до цього дійства, а оргкомітет може провести останню спокійно ніч перед чотирма днями напруженої праці.

Більше про те, що в програмі цьогорічного фесту та що робили його організатори читайте за цим посиланнямУ цій публікації ВАР, аби підсилити апетити відвідувачів дійства, подає своєрідний аператив – збірку спогадів-новин про фестиваль у 2015 року.

Отож, “Бандерштат-2015” гримів з 31 липня до 2 серпня.

Традиційно зранку першого дня вхід на територію дійства “штурмували” сотні людей. Вони приєдналися до відвідувачів фесту, які приїхали раніше. Потік “бандерштатівців” не зменшувався до початку концерту.

Стартував фестиваль гутірками, на які приїхали: чеченка, яка воює за Україну Аміна Окуєва, представники Інституту національної пам’яті, працівники Благодійного фонду Богдана Гаврилишина та дисидент Левко Лук’яненко. Останній зібрав найбільшу аудиторію та найдовше спілкувався з учасниками фесту. Під час гутірок говорили про війну на Сході, історію України, декомунізацію та багато іншого.

ЧИТАТИ ТРАНСЛЯЦІЮ ПЕРШОГО ДНЯ

Для шанувальників спорту влаштували ігри у волейбол та гурток «Алтимат Фризбі».

З-поміж новинок варто відзначити “Еко-галявину”, де, приміром, встановили сонячні батереї, від яких заряджали телефони “бандерштатівцям”.

В передобідню пору почалися саунд-чеки гуртів. На той час “повним ходом” працювали торгівельні точки спонсорів фестивалю. Поруч продавали прикраси та сувеніри.

Також на “Бандерштаті” працювали волонтери  ВОГО “Фундація розвитку громад”, які роздавали окуляри в обмін на благодійну допомогу.

ДИВИТИСЯ ФОТО І ВІДЕО З ПЕРШОГО ДНЯ

У дитячому містечку був справжній аншлаг. Діти малювали та гралися. Але проявити свої таланти у дитячому містечку закортіло й декому з дорослих. А неподалік бійці полку «Азов» розповідали охочим, як поводитися зі зброєю.

Серединою фестивального дня та для багатьох “цвяхом програми” став концерт, на якому грали гурти “Санмай”, “Флайzzzа”, “АННА, “Тінь Сонця” та “Роллікс”.

Завершувався день нічним кінопереглядом і виступами на акустичній сцені.

Другий день фестивалю “Бандерштат-2015″, 1 серпня, відкрився о 9:00 заняттям з йоги.

ЧИТАТИ ТЕКСТ І ДИВИТИСЯ ФОТО ТРАНСЛЯЦІЇ ДРУГОГО ДНЯ ФЕСТИВАЛЮ

Опісля люди почали підтягуватися на гутірки. Їх відкрив громадський діяч Олександр Кравцов, який презентував електрокар. Продовжили бесіди з бандерштатівцями Олесь Донійнародний депутат Володимир Парасюк та його колега по парламенту, комбат “Дніпра-1” Юрій Береза. Останній зацікавив не тільки розповідями з фронту, а й ідеєюоблаштування спецтаборів для ватників.

До слова, з Березою приїхало понад 60 бійців батальйону, які презентували на “Бандерштаті” безпілотники. Також на фесті були волонтери з’єднання “Білі берети”, які проводили навчання з польової медицини.

А на гутірковій сцені тим часом виступала директор гуманітарних ініціатив Світового Конґресу Українців, засновник і директор організації «Захист Патріотів» Уляна Супрун. Вона розповідала про те, як із чоловіком допомагала організовувати Євромайдан в Україні. І не тільки.

ДИВИТИСЯ ФОТО І ВІДЕО З ДРУГОГО ДНЯ

Традиційно протягом дня працювали “пересувні” їдальні, ярмарок прикрас та виробів, відбувалися спортивні змагання. Другий день бандерштатівці присвятили армреслінгу та волейболу. У змаганнях армреслерів серед чоловіків виграв Андрій Михальчук із Луцька, серед дівчат – Іванна Чепчак із Радехова.

Музичну сцену на фесті цього дня “окупували” гурти: “Morphine Suffering”, “Riffmaster”, “Epolets”, “Карна” і “Тартак”. Останнім довелося виконати чотири пісні на біс, після чого їх ледве відпустили зі сцени.

Завершувався фестивальний день нічним кіно і акустичною сценою.

Третій день фестивалю “Бандерштат-2015″, 2 серпня, розпочався заняттям з йоги та молитви.

ЧИТАТИ ТЕКСТ І ДИВИТИСЯ ФОТО ТРАНСЛЯЦІЇ ТРЕТЬОГО ДНЯ ФЕСТИВАЛЮ

Опісля поки частина бандерштатівців прокидалася інша була біля літературної сцени, де виступали Юрій КосминаКлава Корецька і Макс Кідрук. Водночас відбувалася велоекскурсія.

З спортивних заходів цього дня відбувся турнір з міні-футболу. Решта людей грали у волейбол і фризбі.

Традиційно на “Бандерштат” прийшли ветерани УПА, ОУН і дисиденти. Як і вчора, відбувся тренінг з військової медицини, а хлопці демонстрували вміння з бойового гопаку.

Гутіркову програму цього дня “заповнили”: сестра Надії Савченка Віра, режисер Олесь Санін, письменникВасиль Шкляр. Нардеп Мустафа Найєм на фест приїхати не зміг.

А ще під час фесту відбулася прес-конференція організаторів, які озвучили п’ять цікавихтез.

ДИВИТИСЯ ФОТО І ВІДЕО З ТРЕТЬОГО ДНЯ

Музичну програму фесту розпочав гурт “Серцевий напад”, далі виступали Фіолет”, “Onuka”, “O. Torvald” і “Brutto”.

Концерту передував флешмоб, під час якого бандерштатівці створили слово “Перемога”, якої й побажали українським військовим.

Завершувалася офіційна частина фестивалю на акустичній сцені, а неофіційна була біля багать наметового містечка, де сотні людей прощалися з дев’ятим “Бандерштатом”.

БІЛЬШЕ ФОТОВРАЖЕНЬ У НАШІЙ РУБРИЦІ “ПІСЛЯБАНДЕРШТАТУ”