У Луцьку презентували групи реагування поліції

Групи реагування патрульної поліції презентували на головні площі Луцька, які цілодобово нестимуть службу в населених пунктах Волинської області.

Поліцейські офіційно розпочали роботу в середу, 3 серпня.

На Театральному Майдані людно — зібралися представники усіх підрозділів Національної поліції області. На площі розміщені автомобілі, біля яких стоять нові групи реагування патрульної поліції. Кажуть, що для них це відповідальний день, адже вони пройшли переатестацію та мають можливість працювати в новоствореному структурному підрозділі.

Церемонію відкриття традиційно розпочали із покладання квітів до стенду пам’яті Героям Небесної сотні та загиблим у війні з Росією. Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Опісля розпочалася основна частина події.

Начальник управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига привітав усіх поліцейських із створенням нового підрозділу. Розповів про структуру груп реагування, що нараховують 508 поліцейських, які складатимуть 38 груп. Такі підрозділи працюватимуть цілодобово в населених пунктах області в цілодобовому режимі. Групи працюватимуть під керівництвом кол-центру управління Національної поліції.

За словами начальника управління, службу нестиме екіпаж в складі двох поліцейських. Уся територія області поділена на зони, які будуть обслуговувати групи реагування. Основними завданнями таких груп буде забезпечення безпеки, прав і свобод громадян та боротьба з правопорушеннями. Шпига також зазначив, що основними критеріями оцінки роботи груп є вдячність і довіра громадян.

13876549_1739454696324381_20095092780671086_n

З сторінки голови Нацполіції Хатії Деконаїдзе в Facebook

До слова, групи отримали 14 автомобілів, а за підтримки Волинської обласної ради та обласної державної адміністрації доукомплектували транспорт планшетами. Вся інформація про правопорушення з лінії “102” передаватиметься напряму до кожної із груп на ці пристрої. Така комплектація дозволить групам швидше забезпечувати охорону громадського порядку та дозволить оператору визначати найближчий патруль до місця правопорушення.

Привітати новостворений підрозділ із початком роботи приїхав і заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич. Він розповів, що основним завданням груп є забезпечення правопорядку на вулицях міст та сіл. Зауважив, що основним принципом в роботі поліцейського має бути “служити та захищати”.

“Ви маєте забезпечувати сервіс, щоб до вас міг звернутися будь який громадянин нашої держави чи гість за допомогою”, – додав він.

Також Фацевич зауважив, що основна теза, яка відрізняє міліцію від поліції — “честь за гроші не купиш”, чого просить дотримуватися усіх поліцейських.

Опісля священнослужителі освятили автомобілі та нові групи реагування.