У Луцьку добудують ЦНАП і приберуть книжковий пасаж

Луцький ЦНАП добудують, щоб надавати ще більше послуг містянам. Для цього з вулиці Лесі Українки заберуть «Книжковий пасаж».

Про це повідомляє Волинь24 з посиланням на заступника начальника управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Ярослава Матвіїва.

«Відпочинкова зона там, звичайно, потрібна, але архітектура «Книжкового пасажу» морально застаріла. Якби не було ЦНАПу, він ще міг би стояти, але наразі є необхідність у реконструкції Центру надання адміністративних послуг, тому пасаж потрібно зносити», – каже головний архітектор міста.

З його слів, найближчим часом планується добудова ЦНАПу на шість метрів вперед. Прибудова матиме два поверхи, на одному з яких розмістять зали для обслуговування відвідувачів, а на іншому – архів.

Наразі у міській раді створюють містобудівні умови та обмеження для реконструкції адмінбудівлі. А безпосередньо проект розробляє «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ».

Водночас чиновник визнає, що знести «Книжковий пасаж» буде непросто. Мовляв кілька підприємців вже навіть отримали право власності на землю і відмовлятись від нього вони явно не захочуть.

Також чоловік запевнив що на площі перед ЦНАПом з’явиться відпочинкова зона з лавочками та зеленими насадженнями.

Керівник проекту «Центр надання адміністративних послуг, як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», який реалізовується на території Волинської, Рівненської та Львівської областей, Роман Матвійчук розповів, що невдовзі планується модернізація 14 ЦНАПІВ, серед яких і луцький.

Загальна вартість проекту – понад мільйон гривень. Більшу частину цих грошей виділить Європейський Союз.

Так, для модернізації луцького ЦНАПу передбачено виділення 104 тисяч євро грантових коштів, а загальні витрати з врахуванням співфінансування – 114 тисяч євро. В цьогорічному міському бюджеті на це вже передбачено 500 тисяч гривень.

Зі слів експерта, у луцькому ЦНАПі планують добудувати зону очікування для мешканців Луцька. Це дозволить надавати не лише адміністративні послуги, а й соціальні. Зауважимо, що наразі лише декілька ЦНАПів в Україні надають соціальні послуги, тож цю практику хочуть перейняти в Луцьку.

Загалом в рамках проекту планують модернізувати 14 ЦНАПів в трьох областях, серед них 6 – на Волині: у Луцьку, Володимирі-Волинському, Голобах, Маневичах, Любомлі та Горохові.

Роман Матвійчук запевняє, що для участі в проекті ЦНАПи відбирали на конкурсних засадах, а усі закупівлі проводитимуться через систему ProZorro.

Всі роботи в луцькому ЦНАПі планують завершити вже до 31 липня 2017 року.