Луцьк: створять реєстр зелених насаджень

У Луцьку візьмуться за регулювання кількості зелених насаджень.

Про це йдеться у відповіді міської ради на петицію «Заборона знищення зелених насаджень на території м. Луцька».

Зокрема, як зазначається в документі, «пріоритетом в політиці міської ради є збереження та утримання в належному стані зелених насаджень територій загального користування, які мають вільний доступ для відпочинку населення, а це парки, сквери, бульвари, набережні, лісопарки, лугопарки та ін. З метою встановлення офіційного статусу цих територій, а в подальшому їх збереження та розвитку, станом на 1 липня 2016 року рішеннями міської ради вже затверджено межі зелених насаджень загальною площею 215 га, з них: 4 парки площею 113 га, 7 територій природно-заповідного фонду (75 га), 1 ботанічний сад (10 га), 21 сквер (17 га). Процес визначення та затвердження меж зелених насаджень загального користування продовжується».

З огляду на зміст петиції, у міській раді пропонують три кроки для вирішення проблеми:

  1. Підготувати та видати розпорядження міського голови щодо заборони видалення дерев на території міста без погодження із постійно діючою комісією із визначення стану зелених насаджень. За умови участі в роботі комісії депутатів та громадськості (всі засідання Комісії є відкритими) процес погодження видалення зелених насаджень буде повністю прозорий та підзвітний. Термін виконання — 5 серпня 2016 року.
  2. Передбачити в бюджеті на 2017 рік витрати на інвентаризацію зелених насадження та створення їх електронного реєстру. Термін виконання — листопад 2016 року.
  3. Створити робочу групу з питань розробки Концепції комплексного озеленення міста Луцька. Термін виконання — вересень 2016 з умовою розробки Концепції до кінця 2016 року.

«Додаткові пропозиції щодо змісту документів, складу робочої групи та подальшої роботи в питаннях озеленення міста звертайтесь у відділ екології Луцької міської ради», ‒ зазначають у відповіді.