Нововолинськ: Опублікували відео крадіжки каналізаційних люків

У Нововолинську злодіїв, які за дві доби викрали 15 люків, в процесі крадіжки зафіксувала камера відеоспостереження.

Правоохоронці просять жителів міста допомогти розпізнати негідників, – пише БУГ.

ЗМІ повідомляли про зухвалих злодіїв, які крадуть каналізаційні люки на вулицях міста. За два дні нововолинський водоканал не дорахувався 15 кришок. Заміна вкрадених люків на нові коштує дорого. Так, металічна кришка обійдеться водоканалу у 2000 тисяч гривень. А от здати на металобрухт її можна за 300 гривень.

На пунктах прийому металобрухту люки у нормальному вигляді не приймають. Крадії здають їх потрощеними, разом з іншим металевим непотребом. Зі слів нововолинських правоохоронців, 7 з 15-ти викрадених кришок вдалося повернути. Злодії викинули їх з автомобіля, коли при спробі здати власник прийому металобрухту став погрожувати, що викличе поліцію.

Незважаючи на кримінальну відповідальність, люки все одно крадуть. Затримати злодія на гарячому або з речовим доказом у руках посеред вулиці зовсім непросто. У випадку з нововолинськими “каналізаційними злодіями” допомогла камера відеоспостереження. З відео видно, що викрадають люки чоловіки зовсім не схожі на осіб без певного місця проживання, представників ромської народності та безробітних, які не мають джерел доходу.

Загалом, подібний злочин кваліфікується як крадіжка, міра покарання передбачає строк ув’язнення до 3 років. Якщо людина не була судима, то їй дають умовний термін покарання.

Тим часом у Нововолинську каналізаційні колектори, біля яких вже “попрацювали” злодії, досі не обгороджені. Доводиться констатувати: щоб уникнути проблеми з падінням у каналізаційний колодязь, потрібно не надіятись на те, що його прикриють кришкою, а уважно дивитися під ноги.