Ковель: засекретили голосування зі скандальних питань

Ковельська міськрада заблокувала на своєму сайті доступ до результатів поіменного голосування депутатів міської ради за найбільш резонансні «земельні» рішення.

Про це повідомляє Сучасний сайт міста Ковеля.

Перед початком сесійного засідання у вестибюлі мерії разом із першим заступником міського голови Михайлом Гетьманом можна було побачити ковельчанина Анатолія Корця, який орендує земельну ділянку на вулиці Ярослава Мудрого і хоче змінити її цільове призначення – з будівництва ринку на будівництво двох автозаправок. На сесії з приводу цього проекту рішення виникла «гаряча» дискусія.

«Ця земельна ділянка була придбана на аукціоні з іншим цільовим призначенням. Тобто, змінивши після аукціону цільове призначення, ми змінюємо істотні умови до об’єкту, який виставлявся на земельні торги. Таким чином, є порушення законодавства. Я пропоную не затверджувати рішення. Прошу Олега Олексійовича (мера Олега Кіндера), щоб юридичний відділ міськвиконкому зробив обґрунтування ситуації», – запропонував голова фракції БПП «Солідарність» Сергій Кошарук.

«До вчорашнього дня ми також думали так, як Сергій Дмитрович говорить, що це є власне земельна ділянка, придбана під ринок, а зараз змінюється призначення. Однак я хотів би уточнити, що ділянка придбана з аукціону на право оренди. Тобто вона знаходиться в оренді. Якщо придбане право оренди і була сплачена орендодавцем разова сума і щомісячно вноситься орендна плата, згідно нормативно-грошової оцінки, яка розрахована з цільовим призначенням, відповідно, під розміщення ринку», – доводив голова фракції «Самопоміч» Андрій Мілінчук.

За його словами, якщо депутати проголосують за зміну цільового призначення ділянки під розміщення АЗС, буде замовлятися окрема нормативно-грошова оцінка, яка «містить набагато більшу суму».

«Тому надходження виникнуть більші зобов’язання сплачувати орендну плату і поповнювати бюджет. Крім цього, розміщення АЗС будуть збільшені підакцизні товари, надходження в бюджет і збільшені надходження з прибуткового податку, тому що створюються робочі місця», –  стверджував Мілінчук, якого підтримали депутати з провладної фракції ВО «Батьківщина».

«Андрій правильно говорить. Я теж хотів це саме сказати. І ще хотів застерегти. За прошлу каденцію всім підприємцям ми давали якось більш-менш права – хай роблять люди, хай розвиваються. Ми сьогодні хочемо, як Сергій Дмитрович, не дати, щоб чоловік розвивався. Не дати своєю бюрократичною… земля – там, земля – не там. Хай працюють люди. Хай будують люди. Це все – плюс, іде в місто», – переконував директор ТзОВ «Гідровест» Юрій Оксенюк.

«Як я зрозумів, ця земля знаходиться між річкою Турією і існуючим базаром», – продовжив лобіювання директор приватного підприємства «СТ» Святослав Степанюк.

«Скільки тих базарів може бути?» – невдоволено перебив депутата хтось у залі.

«Скільки у Ковелі базарів? Давайте порахуємо. Скоро біля міської ради будуть стоять і чимось торгувати. Буде якась європейська автозаправка, якісь надходження, ті що Андрій казав. Заїзд. Цивілізація. Наша помилка депутатів, що цей базар, який існує, цільове призначення ми призначили – базар, торгівлю. Оце – наша помилка. А те, що там буде автозаправка будуватися, це буде тільки плюс», – непокоївся базарами Святослав Степанюк.

«Розміщення АЗС потребує дуже великого підходу до оформлення документації щодо розміщення такого роду об’єктів. На комісії були пропозиції задіяти незалежних екологів, які будуть давати відповідні висновки. Це дуже обов’язково, бо я особисто мав справу з АЗС, тому знаю, що це не робиться дуже просто», – поділився «автозаправочним» досвідом Андрій Мілінчук.

Депутат з фракції УКРОП Володимир Косцьов’ят повідомив: у Луцьку під час перевірки більше половини автозаправок виявились незаконними.

«Якщо Оксенюк сьогодні каже, що треба робити, то треба робити законним шляхом. А якщо він звик робити незаконним шляхом, то краще нічого не робити», – «рубонув» пан Косцьов’ят, напевно, маючи на увазі те, що на вулиці Театральній будуть офіс на забороненій для цього «червоній лінії».

«Я думаю, що в залі немає жодного депутата, який би хотів не дати чи то торгувати людям на ринку і заробляти гроші, чи то мати ще один автозаправний комплекс, який буде конкурувати на ринку палива і створить нові робочі місця, дасть надходження до бюджетів. Я тільки «за», але все треба робити у законний спосіб. Хоче будувати автозаправку? Нам треба припинити право користування у зв’язку з такою пропозицією, винести ділянку на аукціон, змінивши цільове призначення землі. І ми були б відкриті і щирі до всіх підприємців. А то так проглядається певна схема: береться під одне, потім міняється під інше, і ми кажемо про податки, хоча обмежили інших підприємців у їхньому праві, щоб побудувати такий об’єкт», – доводив свою правоту Сергій Кошарук.

«Кого обмежили? Можете назвати?» – запитав головуючий Олег Кіндер.

«Ми порушуємо конкурентні торги», – уточнив Кошарук і знову повторив свою пропозицію.

Перший «зам» мера Михайло Гетьман сказав у мікрофон: якщо депутати не змінять цільове призначення землі, то потрібно буде повернути орендареві з бюджету міста гроші, сплачені ним за перемогу в аукціоні на право оренди з будівництва ринку.

Міськрада більшістю голосів змінив цільове призначення землі.