За брехню у деклараціях чиновників можуть посадити

За недостовірні відомості у декларації чиновника про майно більше 345 тисяч гривень передбачено кримінальне покарання від штрафу у 43-51 тисяч гривень до позбавлення волі на строк до 2 років.

Про це заявила заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Тетяна Шкребко, – передає Українська правда.

За її словами “НАЗК буде здійснювати наступні види контролю: щодо вчасності подання декларацій, щодо правомірності і правильності заповнення, щодо логічного та арифметичного контролю, а також буде здійснювати повну перевірку декларацій”.

За словами Шкребко, повній перевірці декларацій у встановленому порядку будуть підпадати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, держслужбовці, які згідно закону про державну службу підпадають під категорію А та Б, держслужбовці, які підпадають під категорію 1-3 згідно закону про місцеве самоврядування, судді, прокурори, слідчі, а також особи, які займають посади з високим та підвищеним корупційним ризиком.

Крім того, повній перевірці підлягає декларація суб’єкта декларування в разі, якщо член сім’ї відмовиться надавати інформацію для заповнення декларації. Також повна перевірка проводиться у випадку отримання інформації про невідповідність способу життя суб’єкта декларування.

“НАЗК буде проводити перевірку, її результати будуть систематизовані у вигляді висновку. І в разі порушень, які будуть щодо недостовірності відомостей про майно до 138 тис. грн, особи будуть притягнені до дисциплінарної відповідальності. У разі перевищення від 138 до 345 тисяч гривень – буде адміністративний штраф у розмірі від 17 до 43 тисяч гривень. Якщо недостовірність відомостей про майно буде перевищувати більше, ніж 345 тисяч гривень, то це може бути або штраф до 51 тисячі гривень, або кримінальна відповідальність строком до 2 років”, – повідомила Шкребко.

Представник НАЗК також зазначила, що відповідні справи будуть передаватися до суду, який і прийматиме рішення.

Шкребко також заявила, що чиновники, які, починаючи з 15 серпня, будуть подавати декларації, “до кінця року вже можуть бути притягнуті до відповідальності”.