Романюк: Скандал навколо реконструкції Лесі Українки виник через політику

Микола Романюк

Міський голова Луцька Микола Романюк вважає, що скандал навколо реконструкції вулиці Лесі Українки виник через втручання опозиційних до нього політиків.

Як пише Сергій Олешкевич на сторінках IA ZIK, в останні дні червня стартувала реконструкція вулиці. Громадський активіст Ігор Алєксєєв та його однодумці виступили проти вирубки дерев під час цих робіт.

А пізніше активісти та депутати заявили про бюджетні порушення реконструкції вулиці Лесі Українки. Зокрема, екс-мер Богдан Шиба переконаний, що реконструкцію центральної вулиці розпочали без належних причин. Відтак, це – безпідставне витрачання бюджетних коштів.

«Капітальний ремонт можна здійснювати, я маю на увазі за бюджетні кошти, треба, щоб була істотно зношене та зруйноване покриття вулиць. Просто ж міняти одну плитку на іншу за народні гроші – заборонено чинним законодавством. Є державні будівельні норми, які визначають, що необхідно, аби починати капітальний ремонт: має бути затверджений фахівцями висновок, де вказано, що існуюче покриття вже зруйноване, а такого висновку нема», – вважає він.

Натомість, чинний міський голова Микола Романюк каже, що підстави для початку робіт таки були.

«Там величезні проблеми з каналізацією, якби ми ще трохи б почекали – були б значні проблеми. Вода текла просто під будинки, а не стікала», – сказав він.

Депутат Луцької міської ради Ігор Поліщук звинуватив чиновників у тендерних порушеннях.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО РЕКОНСТРУКЦІЮ ЛУЦЬКИХ ВУЛИЦЬ

«У нас є закон про здійснення державних закупівель. І там є поріг, від якого замовник зобов’язаний проводити тендер. Загальний обсяг робіт з реконструкції вулиці Лесі Українки більший 8 мільйонів, але тендер не провели. Це сталось через те, як я розумію, що цю вулицю розділили на декілька частин, кожна з цих частин не підпадає під тендер, і таким чином вирішили це питання. Але справа в тому, що в цьому ж законі прямо сказано, що забороняється ділити роботу на менші частини з метою уникнення тендерів. Тому, це фактично порушення», – сказав він.

А Богдан Шиба назвав такі кроки міськради «свідомою фальсифікацією та кримінальним правопорушенням».

«Я був дуже здивований, коли начальник житлово-комунального господарства, коли йому сказали, що закон таке забороняє, він спитав: а де таке є? Він мав би закон почитати, але незнання закону не звільняє від відповідальності», – сказав Шиба.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», вимоги цього закону застосовуються до «всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1 мільйон 500 тисяч гривень».

А частина 5 цієї ж статті забороняє укладання договорів, які «передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону».

Луцький міський голова Микола Романюк своєю чергою переконаний, що ніяких порушень у діях владців нема. Щоправда, деталізувати він не став. Проте, заявив, що галас навколо реконструкції пішохідної вулиці – заслуга його «доброзичливців».

«У проекті передбачено, проект обговорювався шість місяців. Це все підняли в останній час… Це все політика почалася знову», – сказав він.

Звісно, опозиція традиційно використовує черговий скандал для критики міської влади. Але негативного резонансу можна було б уникнути, якби громаду належним чином поінформували про суть реконструкції вулиці Лесі Українки.