Гунчик не хоче пам’ятника атошникам «за принципом Леніна»

Пам’ятник загиблим в АТО волинянам встановлять лише після обговорення з рідними героїв та спеціалістами.

Про це розповів голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, ‒ пише «Волинь24».

Зі слів Володимира Гунчика, відкриття цього пам’ятника не приурочуватимуть до певного свята. «Ми говорили з міським головою і вирішили, що в першу чергу потрібно обмінятись думками з родинами загиблих, спеціалістами, представниками органів влади. Це набагато важливіше, ніж побудова пам’ятника до певної дати. Пам’ятник однозначно повинен бути цього року, але пострадянського принципу: «До дня народження Леніна – ще один пам’ятник Леніну» ми не будемо дотримуватись», ‒ наголосив голова облдержадміністрації.

Посадовець каже, що в інших містах області вже є дошки, стели, а також закладено капсули під монументи, однак повноцінний пам’ятник учасникам АТО першим з’явиться у Луцьку.

Втім, подібні скульптури наразі є щонайменше у Дніпропетровську та Запоріжжі.

«Не хотілося б, щоб Волинь в цьому питанні відставала, тому що у нас дуже багато загиблих і якщо поглянути на кількість загиблих, то у співвідношенні до кількості населення, на превеликий жаль, ми в лідерах», ‒ додав керманич Волині.

Нагадаємо, раніше голова ОДА просив керівництво Луцька встановити пам’ятник загиблим в АТО волинянам до Дня незалежності, однак згодом з’ясувалось, що зробити це немає можливості. Міський голова Микола Романюк розповідав про те, що пам’ятник на меморіалі поставлять до Дня захисника України, який відзначають 14 жовтня.