Луцьк: розповіли, як змінили програму ініціатив місцевих мешканців

Депутати Луцькради затвердили Програму підтримки ініціатив жителів міста Луцька на 2017 рік. З метою забезпечення проведення максимально чесного та прозорого Конкурсу кращих громадських ініціатив у 2017році до програми внесли ряд змін.

Про це йшлося під час сесії Луцькради 27 липня.

«Ми пропонуємо створити бюджет таким чином, щоб частка фінансування з бюджету не перевищувала 50 тисяч гривень», ‒ зазначив заступник міського голови Тарас Яковлев. Відтак, раніше сума ініціативи складала 50 тисяч гривень, і люди вносили 10% суми. Проте якщо вони надалі захочуть внести більшу суму, наприклад 15 чи 20%, то зможуть це зробити.

Вартість співфінансування реалізації однієї ініціативи повинна бути не менше 10% від обсягу коштів бюджету міста на реалізацію цієї ініціативи. Зменшили обсяг опису ініціативи – тепер він не повинен перевищувати 500 символів, та має містити достатньо інформації про саму ініціативу.

Напрямки для ініціатив звузять до трьох, які має визначити міський голова. Водночас секретар Юлія Вусенко вважає, що це обмеження не варто застосовувати, бо власне ініціативи розкривають унікальні ідеї та формують оригінальне обличчя Луцька. Вона навела приклад сусідньої Польщі, де ініціативи діляться на творчі, інфраструктурні чи малі. Тому, можливо, доцільніше сформувати такі напрямки.

Яковлев вважає, що доцільніше не розпорошувати ідеї, проте вирішувати депутатам. Запланували й збільшення повноважень і функцій координаційної ради, до якої увійдуть чиновники депутати та активісти. О

крім того, внесуть зміни, про які повідомляли раніше – голосування через ID-банкінг як єдиний спосіб голосування. Водночас депутати вбачали дискримінацію у тому, що, згідно з новим порядком, одна людина не може реєструвати 2 ініціативи. Адже більшість ініціатив пропонують саме активні люди, які мають багато ідей.

Проте Яковлев зазначив, що така особа може делегувати свої ідеї комусь іншому, який і зареєструє ініціативу. У результаті нову програму підтримали 39 депутатів.