Луцьк: знайшли землю на житло для атошників

У Луцьку комунальне підприємство «Луцьктепло» відмовилося від двох земельних ділянок на користь управління капітального будівництва. Надалі на цих ділянках планують звести багатоповерхівки, у яких виділять квартири для учасників АТО.

Про це стало відомо під час сесії 27 липня.

Начальник земельного управління Сергій Шабала повідомив, що ділянки є комунальною власністю та перебували у власності «Луцьктепла». Ділянка на Задворецькій, до прикладу, була передбачена для будівництва 28-ми квартир. Проте надійшло клопотання підприємства про припинення права постійного користування земельною ділянкою на вул. Задворецькій, 13а у зв’язку з добровільною відмовою. «Луцьктепло» відмовилося і від ділянки на Арцеулова, 3б, яку використовували для обслуговування котельні.

Натомість управлінню капітального будівництва Луцької міської ради надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування багатоквартирного будинку на вул. Задворецькій, 13а та Арцеулова 3б. Управління надалі планує надати землю інвесторам для будівництва житла, де отримають житло й учасники АТО.

Депутат Андрій Козюра запропонував ділянку із цільовим призначенням виставити на аукціон. «Хай забудовники торгуються, хто скільки квартир дасть. Учасникам АТО, то учасникам АТО», – сказав Козюра. Тому він наполягав, щоб не надавати переваги комусь конкретно.

Натомість забудовник-претендент голова наглядової ради ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха нагадав, що у рамках зустрічі влади і бізнесу він отримав доручення знайти ділянку, де б можна було збудувати багатоповерхівку, в якій б виділили квартири для атошників. Він зазначив, що «не претендує на момент істини» і ще не визначений забудовником та й не проти аукціону, але у разі перемоги гарантує дотримання умов. «Я просто гарантую ці квартири достроково. Але участь у тому, як ви їх будете розприділяти, я не приймаю», – сказав забудовник. Він не готовий назвати кількості квартир, бо не знає, скільки метрів обіцятимуть для кожного атошника. Мовляв, всі мають бути у різних умовах.

За словами бізнесмена, атошники можуть претендувати  щонайменше на 12% житла.

Депутати підтримали передачу земель управлінню капітального будівництва.