Луцьк: депутати «завалили» тарифний проект через його популізм

Депутати Луцькради не підтримали проект рішення щодо встановлення заборони на введення з 1 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги у місті, назвавши його популістським та таким, що не відповідає закону.

Голосування відбулося під час сесії 27 липня.

Презентував проект депутат «Батьківщини» Валерій Бондарук. «Мотивації більше, ніж потрібно», ‒ зазначив депутат. Проте його колеги вважали інакше.

Більшість депутатів, які взяли слово, назвали його популістським, недієвим та протизаконним, ба більше – таким, який може зашкодити місту. У проекті рішення просили встановити мораторій до 1 жовтня 2016 року на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги: електричну енергію, природний газ, теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з гарячого водопостачання і водовідведення для населення в місті Луцьку.

Окрім того, вимагали заборонити нарахування по розрахунках з 01 липня 2016 року та стягнення з населення в місті Луцьку пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Депутат від «Самопомочі» Тарас Шляхтич зазначив, що на засіданні фракції вчора проаналізували політику і принципи ціноутворення, тому, на думку фракції, цим проектом рішення перебирають повноваження державних органів, а проект не повністю відповідає закону.

Свободівець Микола Федік зазначив, що подібні рішення не дають ефекту, бо різні міські ради приймали їх. Та й депутати Луцкради вже декілька разів надсилали звернення, але ніякого ефекту не було. Але терпіти, коли голова НКРЕКП каже, що тарифи підіймають через зростання заробітку, не можна, тому проект треба підтримати.

Укропівець Ігор Поліщук додав, що реально рішення ні на що не вплине, тому треба менше популізму. За його словами, у містах, де прийняті такі рішення, паралізовані певні бюджетні кошти. Тож він заявив, що рішення суперечить чинному законодавству, і «Укроп» теж не буде підтримувати.

Депутат-радикал Сергій Була заявив, що треба діяти радикально та їхати у Київ, а не займатися популізмом. Тому фракція «Радикальної партії» теж не підтримає.

Депутат Артем Запотоцький сказав, що йому прикро чути про такі популістські проекти. Натомість Павло Данильчук із «Народного контролю» заявив, що рішення треба підтримати, аби центральна влада побачила, що у міськрадах «не барани» та відчула тиск.

Заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що якщо відтермінувати підвищення тарифів до 1 жовтня, то касовий розрив становитиме понад 120 мільйонів. Якщо ж потім тарифи різко піднімуть, то люди просто не зможуть платити. Якщо ж заборонять піднімати тарифи «Луцьктеплу» і «Луцькводоканалу», ці підприємства просто зупиняться та не надаватимуть послуги, бо не матимуть коштів. Окрім того, таким чином органи місцевого самоврядування перебирають на себе функції державних органів.

На цьому суперечки не зупинилися. Депутат від «Батьківщини» Андрій Козюра нагадав про кілька попередніх звернень, від яких не було ефекту. За словами депутата, у гіршому випадку їх використали у якості «туалетного паперу». Тому треба нагадувати владі про проблеми «простих людей». Його колега Григорій Пустовіт додав, що популістами можна назвати всіх, бо у Київраді за аналогічні рішення голосували «Самопоміч» та «Солідарність»,а у Дніпрі ‒ «Укроп».

Мер Микола Романюк додав, що треба буде витягти велику суму із міського бюджету, а ці кошти знімуть із ремонту доріг, зарплат тощо. Тому він проти високих тарифів, але не готовий забирати кошти із важливих статей витрат через можливі наслідки прийнятого рішення.

Зрештою більшість депутатів апелювали до незаконності рішення та його популістського навантаження, адже реально рішення ні на що не вплине, а може тільки нашкодити.

Тому більшість не підтримала проекту рішення, за проголосували лише 13 обранців громади.