Луцьк: депутати попросять ВР відновити «газову норму»

Депутати Луцькради звернуться до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо підвищення тарифів на комунальні послуги.

Відповідне рішення прийняли 27 липня під час сесії міськради.

Звернення направлять голові Верховної Ради України Андрію Парубію та прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману. У документі йдеться, що підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, газ, електрику призведе до різкого зниження рівня життя кожного громадянина. В свою чергу відсутність коштів у населення призведе до соціальної напруги. Тож, депутати вимагають впровадженню мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги до покращення соціально-економічної ситуації в країні і встановлення прозорого механізму ціноутворення.

Окрім того, хочуть заборони нараховувати з 1 липня 2016 та стягувати з населення пеню за несвоєчасну сплату за комунальні послуги, заборони постачальникам тепла, газу, електроенергії виставляти споживачам авансові рахунки за ненадані послуги.

Просять також утворити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства від Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, просять розкрити та оприлюднити методику розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для громади.

Окрім того, хочуть негайного перерахунку ціни на газ для населення шляхом зміни формули розрахунку ціни від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку з метою подальшого зменшення комунальних тарифів.

Просять також відновити пільгову норму споживання газу для населення та збільшення її до 2500 кубічних метрів на календарний рік