Луцька мерія проти мораторію на підвищення тарифів

Якщо Луцька міськрада прийме рішення щодо мораторію на підвищення тарифів на ЖКП, то у місті зупиниться фінансування капітальних робіт.

Про це 26 липня заявив луцький мер Микола Романюк, – повідомляє прес-служба міськради.

Станом на сьогодні підготовлено три проекти рішень щодо мораторію на підвищення вартості тарифів за житлово-комунальні послуги, які включені до порядку денного чергової сесії міської ради.

За словами першого заступника міського голови Тараса Яковлева, сьогодні на тарифну політику муніципалітет впливати не може. Для прикладу, у величезних тарифах з централізованого водопостачання, яке надає ДКП «Луцьктепло», 92% – це вартість енергоносіїв і лише 8% – кошти, які підприємство буде спрямовувати на матеріальні витрати, ремонт мережі, заробітну плату тощо.

«Якщо сьогодні побутує думка, що рішенням Луцької міської ради ми зможемо зупинити ріст тарифів, то це – неправда. Орган, що встановлює тарифи (НКРЕКП), вартості їх не зменшить. Після прийняття такого популістського рішення щодо мораторію на підвищення ціни, депутати Луцької міської ради будуть змушені знайти 120 мільйонів гривень для компенсації ДКП «Луцьктепло» різниці у тарифах з теплопостачання до кінця року. Адже єдиним джерелом компенсації різниці у тарифах, згідно з законодавством, стає міський бюджет. Тоді у квартирах лучан буде тепло і гаряча вода», – зазначив перший заступник міського голови.

Тож він закликав депутатів не приймати необдуманих рішень, а спільно працювати над впровадженням заходів з енергозбереження, звертатися до людей, щоб вони оформляли субсидії.

Луцький мер Микола Романюк додав: «Якщо депутати приймуть рішення щодо мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, то ми будемо вимушені зупинити фінансування усіх капітальних робіт: ремонти доріг, прибудинкових територій, усе, що робиться у житлово-комунальному господарстві, фінансування усіх шкіл, дитячих садочків, медичної галузі. Адже на сьогодні  бюджет розвитку міста становить 120 мільйонів гривень із усіма перевиконаннями. Отже, я хочу, щоб депутати зважено та відповідально поставилися до цього рішення».

Міський голова акцентував, що ситуація, яка склалася з тарифами, – важка, адже вони виросли у 2, 5 раза. Окрім цього, наразі існують проблеми і на ДКП «Луцьктепло», усі рахунки якого заарештовані, нараховані штрафні санкції та пені за минулі роки.