Історія від волонтера: ловіть покемонів у маршрутках

Луцька волонтерка організації «ВолиньSOS» Христина Лесюк закликає лучан не жертвувати гроші псевдоволонтерам, які збирають гроші нібито на благодійність.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Подаємо її допис без змін та правок:

«Друзі, у м.Луцьк знову є випадки збору коштів в маршрутних транспортних засобах на «благодійність». Оце ще ті покемони – от кого треба ловити! (хоча б для вияснення обставин).
Прохання до всіх:
1. Не давайте цим людям грошей. Як правило, це студенти, які підробляють влітку. Подивіться на дату видачі посвідчення «фонду» чи «установи». Дуже часто такі посвідчення видаються «на сезон»: літо, зимові свята.
2. Навіть, якщо документи благодійної установи дійсні, то ви не зможете перевірити шлях грошей. Якщо за статутом організації все зібране може бути спрямоване на зарплату працівникам (таке може бути і це законно), то про яку благодійність може йти мова.
3. Затримайте «волонтера» на кілька хвилин і викличіть 102. Перевірка документів таким особам піде на користь місту і попередить випадки шахрайства гастролерами.
4. Жертвуйте гроші лише перевіреним особам і організаціям. Зараз легко перевірити, хто в Луцьку є волонтером чи представником благодійних організацій.
Робіть добро обдумано. Дякую (шкода, що від мене сьогодні втекли і я не маю фото чарівних студентів)», – йдеться у повідомленні.

Снимок