Заявили про фальшування рішення Луцької міськради

Політична партія «Громадський рух «Народний контроль» звинуватила Луцьку міськраду у фальшуванні рішень.

Про це інформують у прес-службі «Народного контролю Волині».

Зокрема, звинувачення стосуються будівництва житлового комплексу на вулиці Івана Огієнка, 2.

«20 липня 2016 року інформаційно-аналітичний портал «Четверта влада» опублікував розслідування журналісток Марії Доманської та Валентини Куць під назвою «Як із навчального закладу зробити житловий комплекс депутата: земельна схема». У цьому журналістському розслідуванні йдеться про ймовірні махінації із земельною ділянкою, розміщеною за адресою вул. Огієнка, 2 у місті Луцьку, де сьогодні ведеться будівництво багатоповерхового житлового будинку. Зокрема, журналісти звернули увагу на сумнівні рішення міської ради, що були прийняті під час попередньої каденції.

29 липня 2015 року Луцькою міською радою було прийнято рішення №76/14 «Про надання ТОВ «ВОЛИНЬБУДІНДУСТРІЯ» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку сімейного типу з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Івана Огієнка, 2».

Під час сесійного засідання, депутат Луцької міської ради, керівник «Народного контролю» на Волині Павло Данильчук запропонував внести зміни у пропоноване рішення та передбачити 8% житлової площі для учасників АТО. Депутат виходив з того, що схоже рішення рада приймала вже раніше. Ця пропозиція була підтримана депутатами міської ради, отже стала невід’ємною частиною рішення ради.

Ніхто не заперечував проти такої пропозиції, ні з числа депутатів, в т.ч. земельної комісії, ні з числа працівників виконкому, як то юридичного відділу. Не було ніяких зауважень до прийнятого рішення і у міського голови, який наділений правом вето у випадку суперечності рішенням ради чинному законодавству. Виходить, що пропозиція була правильна і не суперечила закону.

Однак, згодом з’ясувалось, що у рішенні міської ради, яке було оприлюднене на офіційному сайті, по іншому ніж це висловив депутат була сформульована депутатська пропозиція, а саме в п.3 було зазначено «При укладанні інвестиційної угоди передбачити, що 8% (вісім відсотків) житлової площі передається Луцькій міській раді з подальшим виділенням учасникам АТО». Хоча депутат нічого не згадував у своєму виступі про будь-яку інвестиційну угоду. Підтвердженням цьому є відеозапис трансляції сесії міської ради від 29.07.2015 р., розміщений на офіційному сайті ради. Щоправда, інший документ, в якому відображено хід пленарного засідання – протокол сесії, приписує слова про інвестиційну угоду депутату Данильчуку, тобто містить недостовірні відомості.

Ще більший подив викликала у нас інформація, яка надходила з приватних джерел, про те, що забудовник не планує виділяти квартири для учасників АТО.

Щоб перевірити цю інформацію депутат Павло Данильчук 8 червня 2016 року скерував депутатське звернення на ім’я міського голови Миколи Романюка, в якому просив надати копію інвестиційної угоди, передбачену у вищевказаному рішенні ради. У відповіді на це звернення перший заступник міського голови Тарас Яковлев повідомив, що «органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об’єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів.» (звернення та відповідь додаються).

Тобто маємо по факту три наслідки з ситуації, що склалась:

  1. Пропозиції депутатів підтримані радою після сесії піддаються редагуванню чи навіть фальшуванню;
  2. Рішення ради, які прийняті всупереч законодавству, ніким із відповідальних працівників міської ради, зокрема, юристами, не перевіряються;
  3. Депутатів міської ради протягом кількох років вводили в оману, адже останнім часом одним із «популярних» мотивів для підтримки рішень про надання земельної ділянки під забудову була власне позиція про надання частини квартир учасникам АТО, яка, як виявляється із коментарів чиновників журналістам, суперечить законодавству.

Це може свідчити або про некомпетентність посадових осіб та працівників міської ради, зокрема, міського голови, колишнього секретаря ради, членів «земельної комісії» попередньої каденції, начальників відділів ради, які готують та візують прийняті рішення, або є доказами їхньої свідомої діяльності направленої на викривлення рішень ради.

У зв’язку з цим, Громадський рух «Народний контроль» направляє звернення до правоохоронних органів з вимогою перевірити викладені у журналістському матеріалі факти, а також дати оцінку діям посадових осіб міськради причетних до фальшування рішення ради», – йдеться у тексті заяви.