З Луцька на Схід повезли авто, запчастини і вареники

З Луцька на Схід поїхала чергова партія допомоги для військових.

Авто «Нива», акордеон, колеса, запчастини – це головний вантаж, які цього разу волонтери центру «Серце патріота» везуть на передову в зону АТО, – повідомили у прес-службі волонтерського центру «Серце патріота».

Керівник, депутат Луцької міської ради Сергій Балицький розповідає, що з кожним днем допомогу для військових зібрати стає дедалі важче. А замовлень від бійців вистачає. Хлопці просять запчастини, колеса для спецмашин.

«Багато авто не стоять на балансі в армії. А техніка швидко зношується, постійно потребує ремонту. От цього разу ми веземо бійцям 24 ОШБ «Айдар» авто «Ниву». Його відремонтували активісти «Самооборони Волині». До речі, на ньому їздитиме бієць Борода. У цю поїздку він вирушає з нами – повертається в зону АТО», – пояснює Сергій Балицький.

Він каже, що волонтери не просто віддають запчастини для автівок, а й слідкують за тим, аби машини були приведені до ладу. Часто саме вони вже в зоні АТО доставляють техніку до майстрів з ремонту.

Везуть для солдат волонтери і смачні гостинці. У жовтому волонтерському бусі облаштували холодильник. Цього разу там – вареники від кафе «Фарт» та ковбасні вироби від ТМ «Забіяка».

Допоки бус дозавантажують до «Серця патріота» підходить керівник аматорського колективу «Любо» Сергій Горбач. Він приніс акордеон. «Дєд Волинь» (він же 63-річний Сергій Добродомов) розповідає, що цей музичний інструмент  везуть на передову в Авдіївку. Його полагодили спеціально для командира роти 39-го розвідувального батальйону з позивним «Колдун».

Ремонт акордеону оплатив директор ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» Євген Дудка. Сергій Горбач говорить, що також саме за його підтримки, він зі своїми колегами виступали зі своєю пісенною програмою в зоні АТО – і в частинах, і в госпіталях. Побували у тих куточках зони АТО, де нікого не було упродовж двох років.

«Ми виконуємо лише українські пісні. Загалом у тодішній поїздці на передову взяло участь 9 чоловік, з них – 2 жінки, в тому числі і донька  благочинного Ківерцівського благочиння УПЦ Київського патріархату отця Івана Семенюка. Він служив в АТО капеланом. Зараз знову туди збирається», – говорить Сергій Горбач.

Він зауважує, що хлопці зустрічали їх дуже щиро. Для них виступи артистів – це фактично єдина можливість переключитися та хоча б на кілька хвилин забути про війну.

Сергій Горбач розповідає, що займається волонтерством постійно. Бійці з передової найчастіше просять запчастини до техніки – цвяхи, запчастини, скоби, плівку, мотори до авто. Їх чоловік збирає в зону АТО з допомогою своїх друзів та знайомих.

Те, що сьогодні українські військові і зоні бойових дій нагально потребують оптичних приладів та запчастин до спецтехніки підтверджує і бієць 58-ої мотопіхотної бригади Олександр Їнайло. Хлопець повертається з двадцятиденної відпустки в зону АТО разом з «Серце патріота».

Розповідає, що у 58-ій бригаді служить вже більше року, працює навідником. За професією – системний адміністратор.  В кінці липня Олександра повинні демобілізувати.

Їхня бригада дислокується в Очеретино Донецької області. Тут зона бойових дій. Олександр каже, що деякі місцеві, а це люди в основному старшого віку, й досі продовжують там проживати. Значна частина з них – аж ніяк не на нашому боці. Хлопець зазначає, що коли він призивався, то забезпечення військових було значно кращим, як сьогодні. Зараз новопризвані солдати скаржаться на неякісне обмундирування.

Загалом, під час цієї поїздки волонтери планують відвідати 39 батальйон (Авдіївка), військове формування «Українська добровольча армія», окремий штурмовий батальйон «Айдар» та батальйон «Донбас» (Мар’янівка).

До організації поїздки долучився і волинський «УКРОП». За словами голови волинського «УКРОПу», голови фракції «УКРОП» в облраді Вячеслава Рубльова, допомога бійцям через волонтерський центр «Серце патріота»  надається систематично. Цього разу  «УКРОП» допоміг пальним на рейс та надав деякі запчастини до спецтехніки.