У Луцьку ‒ пікет під Апеляційним судом

Чинних працівників Апеляційного суду Волині вимагає звільнити десяток людей під стінами установи.

Пікет триває сьогодні, 25 липня, ‒ пише Волинський інформаційний портал.

Організатор акції, голова «Міжнародної антикорупційної Асамблеї» Луцького району В’ячеслав Мачульський розповів, що мета заходу ‒ зміна судової реформи і тому стосується не лише Волині. «Жодної благої справи для України не вдасться реалізувати, якщо не провести реформу судової системи. Якщо не буде справедливих та чесних суддів, у країні нічого не зміниться», – каже він.

Мачульський зауважив, що, за останніми даними, від громадян надійшло 24 тисячі скарг на суддів щодо їхньої некомпетентності чи неправомірності дій. За процедурою розгляду правоохоронцям потрібно витрати на всі справи 12 років.

Адвокат Вікторія Татарин теж вийшла на мітинг, аби підтримати протест. Вона зауважила, що у своїй роботі не стикалася з кричущими порушеннями від волинських суддів, однак мала справу із харків’янами. Зокрема, під час слухання справи бійця АТО про незаконне зберігання зброї, захисником якого була Татарин, присутні в залі піднялися і почали співати Гімн України.

«Судді у цій справі, порушивши всі норми ведення судового засідання, піднялися і вийшли із зали. При цьому вони не оголосили перерви, порушивши всі правові норми, а щодо моральних – немає слів. Це ж просто зневага до державних цінностей всіх українців», – зауважує жінка.