Гройсмана зацікавило, хто відмиває гроші на дорогах

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Державній фіскальній службі і Державній аудиторській службі провести перевірки ефективності використання коштів, виділених на ремонт доріг.

Про це пише Українська правда.

“Я би хотів, щоби ми зараз ретельно зайнялися перевіркою тих обсягів робіт, які були зроблені”, – заявив Гройсман.

Прем’єр зауважив, що на проведення дорожніх робіт цього року вже виділено 6,5 мільярда гривент, а усього на ремонт доріг спрямують близько 19 мільярдів гривень.

“Зараз потрібно відновлювати дорожнє господарство, і тут дуже важливо, щоби кожна гривня, що виділена на ці цілі, була ефективно використана”, – наголосив прем’єр-міністр.

Гройсман зауважив, що дуже часто дорожні роботи – реконструкцію, будівництво, поточні ремонти доріг – використовували “для того, щоб на дорогах красти”. “Це є неприпустимим”, – констатував він.

Серед зловживань прем’єр-міністр назвав непрозоре проведення тендерів на місцях, необ’єктивне завищення розцінок та обсягів робіт, переведення виділених коштів у готівку та їх розкрадання.

“Я би хотів, щоб зараз і аудиторська служба, і фіскальна служба дуже предметно зайнялися вивченням ситуації. Я би дуже хотів, щоби ви провели розслідування”, – сказав Гройсман.

“І там, де є зловживання, я хочу знати прізвища, хто за цим стоїть, хто це “кришує”, скільки коштів було витрачено неправильно і які збитки нанесені держави. Якщо це є, ми маємо бути принциповими і люди мають нести покарання”, – заявив він.

Прем’єр-міністр закликав інспекторів до безкомпромісності та чесності у виявленні зловживань, а також наголосив на необхідності забезпечення жорсткого контролю.

“Я буду розраховувати на вашу швидку роботу, щоби ми отримали перший результат і дали абсолютно чіткий сигнал усім, що від нас не сховаєшся. Я думаю, що у кожного є можливість приймати об’єктивні рішення і робити сумлінно свою роботу”, – зауважив Гройсман.