Бондар розповів, чи лобіює Швидкого в прокуратуру

Депутат Волинської обласної ради Володимир Бондар каже, що не лобіює екс-начальника міліції Волині Віктора Швидкого (на фото) на посаду заступника прокурора області.

Нагадаємо, 16 липня Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що бачить Швидкого на посаді першого заступника. Цю інформацію громадськість Волині сприйняла неоднозначно. Так, були й противники цього призначення, які нагадували як в 2014 році, коли Швидкий втретє очолив міліції краю, відбувався мітинг з вимогою його відставки.

У публікація головного редактора ВАРу Анатолія Котлюка зайшла мова про те, що Швидкого лобіює Володимир Бондар. Однак останній це твердження спростовує. Каже, що лише раз спілкувався з Юрієм Луценком на тему кадрових призначень, та й ініціатором розмови був сам Луценко.

За словами Бондаря, Генпрокурор поцікавився його думкою щодо того, чи справиться Швидкий з виконанням обов’язків на посаді першого заступника.

“Я сказав, що його професійних і моральних якостей достатньо, щоб добре виконувати такого роду обов’язки. Чи я їздив і просив Юрія Віталійовича призначити Швидкого? Ні не просив”, – мовив Бондар.

Водночас він запевнив, що “не просив” за Швидкого, але й не приховує свого позитивного ставлення до цієї людини. Та додав: Луценко особисто знайомий з Швидким, бо саме він “привіз” у 2005 році Швидкого на Волинь, коли той вперше очолив поліцію області.

Крім того Бондар пригадав і про те, що в часи роботи Швидкого в міліції були хороші “робочі” показники. Зокрема великий відсоток розкриття злочинів. Важливим, на думку депутата, є й те, що ніде немає інформації “ні офіційної, ні неофіційної” щодо причетності Швидкого до дахування нелегального видобутку бурштину.

Прокоментував Бондар і закиди активістів, які ті висловлювали в 2014 році в бік Швидкого. Для початку він нагадав, що Швидкий був серед організаторів підрозділів добровольців, які в лютому 2014-го охороняли громадський порядок на вулицях Луцька. Також Бондар додав, що Швидкий пройшов Майдан і виконував серйозні завдання в Києві. Про це, до слова, раніше говорив і сам Луценко.

За словами депутата, інформація зі звинувачення в бік Швидкого немає доказової бази. Для прикладу він розповів про чутки, які поширюють про народного депутата Ігоря Лапіна. Мовляв, той нібито причетний до нелегального видобутку бурштину. Однак якихось доказів цьому факту нема. Тому, на думку Бондаря, й до закидів противників Швидкого потрібно ставитися з пересторогою.

Висловився депутат і щодо можливих протестів громадськості. На його переконання, активісти не презентують всіх мешканців краю, а лише незначну частину. Тож, поки немає ефективного механізму представлення громадськості, говорити про стовідсоткову об’єктивність неможливо.