Біля Луцького замку розкопують стародавні вали

Поблизу Луцького замку проводять благоустрій території та прокладають нову дорогу. Щоб це зробити, почали розкопувати вали, яким понад шість століть.

Про це повідомляє Інформаційне агетство “Волинські новини” з посиланням на сюжет ТРК “Аверс.

Поблизу Луцького замку проводять благоустрій території та прокладають нову дорогу. Щоб прокласти трасу, у міській раді вирішили знести замкові вали, яким більше шестиста років. Це неабияк обурило місцевих краєзнавців та громадських активістів.

«Це ще один приклад знищення культурної спадщини на території заповідника. Нещодавно отримали документи щодо ситуації, яка складається з цим будівництвом. Тоді стало відомо, що відповідних дозволів, згідно Закону України «Про охорону культурної спадщини», немає, бо це зона пам’ятки національного значення. Роботи, які тут проводяться, це роботи п’ятої категорії, тобто ДАБІ мало видати відповідні дозволи, але таких дозволів немає. Повинні бути погодження з міністерства культури, але таких погоджень немає», – розповідає історик та краєзнавець Ігор Левчук.

Зі слів краєзнавця, у 2007 році з держбюджету виділили близько мільйона гривень на укріплення валів та жодних робіт чомусь не виконали.

Натомість, як стверджує Ігор Левчук, дослідивши знесене, можна було б дізнатися певні деталі про походження замку.

На запитання журналістів, хто замовник робіт, працівники, які здійснюють ремонтні роботи, кажуть, що міська рада. Окрім того, один з працівників обмовився, що дорогу можна було зробити і не руйнуючи валів.