У Луцьку – масштабна виставка сучасних картин

У Луцьку відкрилася масштабна виставка «Контрасти метафор».

Про це інформують організатори.

Учора, 21 липня, у Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» у Луцьку відкрили виставку творів сучасних українських художників «Контрасти метафор». Свої роботи у двох виставкових залах галереї представили митці Петро Гончар, Олесь Соловей, Андрій Александрович, Борис Фірцак з Києва, Микола та Тетяна Могилат, MicroCuts та Микола Молчан зі Львова, луцькі художники Геннадій Юр’єв, Микола Кумановський, Галина Івашків, Наталія Кумановська, Сергій Корсай, Богдан Ясинський та Валентин Кирилков; одеські митці – Петро Нагуляк, Сергій Кириченко, Ольга Дьокіна, Лука Басанець, Микола Овсійко та Марина Яндоленко; Надія Пінчук з Миколаєва, ужгородська художниця Олена Кондратюк, Микола Пазізін з Тернопіля, а також Ростислав Котерлін та Володимир Мулик з Івано-Франківська. Усього у виставці беруть участь близько 200 творів.

За словами куратор а виставки Зої Навроцької, проект – демонстрація широкого спектру пошуків та здобутків українських художників на межі тисячоліть, що об’єднали у собі твори фігуративного малярства, графіку, скульптуру.

«Автори представлених робіт – це дуже різні між собою люди: жінки та чоловіки, молодше покоління та старше, художники та скульптори, а головне – романтики та прагматики. Як бачимо, контраст у всьому. Контрасти цих метафор і є головним нервом всієї експозиції. Відвідавши її, знайти віддушину для себе зможе кожна поетична натура», – розповіла вона.

На виставку прийшов заступник луцького міського голови Андрій Киця.

«На сьогоднішнє дійство покладаю дуже великі сподівання у тому, що саме мистецтво зможе об’єднати всіх українців, адже бачимо представників різних регіонів тут разом – і Схід, і Південь, і Захід, і Центр України «, – зазначив посадовець.

Львівська художниця Тетяна Могелат розповіла, що вперше у Луцьку. Мовляв, тут дуже щирі і відкриті люди.

Виставка «Контрасти метафор» триватиме до кінця вересня. Подивитися картини зможуть усі охочі у Центрі дозвілля і розвитку «Адреналін Сіті», що на вулиці Карбишева, 1.