Шантажем влада Луцька нас не налякає, – голова Жидичина

Голова Жидичинської сільської ради Юлія Дащук обурена заявами заступника міського голови Луцька Сергія Григоренка щодо ймовірного бойкоту містом села у вигляді блокування маршрутних перевезень та виховання сільських діток у дитячих закладах обласного центру.

“Враховуючи дивну риторику лучан, яка триває вже фактично рік, найперше хочеться задатися питанням – представники луцьких політичних еліт прагнуть співпраці зі своїми сусідами, чи за відсутності адекватних пропозицій готові лиш до шантажу”, – цитують її в публікації на сайті сільради.

“Ми живемо не в лихі 90-ті, де сильніший діяв за принципом: є дві думки, або моя, або не правильна. Відтак, аби взагалі продовжувати говорити на цю тему, треба почати з того, що подобається це комусь чині, а з думкою сільської громади прийдеться рахуватись. І лише відштовхуючись від цієї поваги можна буде розпочинати діалог, оперуючи вигодою простих людей, цифрами, а не емоційними сленгами, які б, відповідальний політик мав би сам собі заборонити раз і назавжди.

Ми ж не розпочинаємо нашу розмову з того, що нас травлять неприємним запахом від очисних споруд і якщо лучани не вживатимуть реальних дій, з нейтралізації цього запаху, селяни теж матимуть що протиставити сусідам. Дорога, яку розбиває великогабаритний транспорт з Луцька. Ми навпаки налаштовані разом вирішувати згадані проблеми”, – додала вона.

Крім того згадала посадовець і про маршрут №26.

“Так само не вдаємося до обману про те, що перевізникам не вигідно завершити 26 маршрут у центрі Жидичина. А відверто говоримо про те, що якраз з вини міських владців люди, яких потенційно запрошують у луцьку громаду, не можуть користуватися цим благом. Бо хтось керований не бажанням служити народу України (а він до речі і в Луцьку, і в прилеглих селах один і той самий), а якимись дивними амбіціями.

На сьогоднішній день наша громада чітко визначилась, що бачить своє майбутнє, як самостійний суб’єкт і готує всі необхідні документи для злиття з Озерцівською сільською радою”, – висловилася Юлія Дащук.

Також голова Жидичинської сільської ради розповіла про новації в законі про об’єднання громадян.

“Варто також зауважити, що пан Сергій не може не знати і про новації у законі про об’єднання громад. Кабінет Міністрів передбачив можливості для виправлення ситуації, якщо раптом нові утворення не матимуть змоги жити самостійно і завжди зможуть обрати для себе інші, кращі умови розвитку. Відтак істерія на цьому грунті абсолютно безпідставна.

Повторюсь, що говорячи про європейський вектор розвитку наших громад, ми заразом мали б переймати і цінності об’єднаної Європи, а це в першу чергу політична культура і відповідальність, реальний діалог, співпраця, а не шантаж чи прес у кращих традиціях минулих років.

Ми будуємо свій дім. І якщо раптом завтра виявиться, що самотужки ми цього робити не можемо, звичайно, що будемо шукати кращої моделі для розвитку наших  сіл. І далеко не виключено, що перспектива об’єднання з Луцьком може стати реальністю, але за умови, якщо з нами будуть рахуватись, а не шантажувати”.