Польща визнала Волинську трагедію геноцидом

Нижня палата польського парламенту ухвалила у п’ятницю резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її «геноцидом польського народу» і встановивши 11 липня Національним днем пам’яті.

За ухвалення документа проголосували 432 депутати Сейму, утрималися 10 законодавців, проти не було жодного голосу, ‒ повідомляє Укрінформ.

«Сейм Речі Посполитої встановлює 11 липня ‒ в річницю апогею злочину ‒ Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої», ‒ йдеться у резолюції.

У ній підкреслюється, що в «результаті здійсненого упродовж 1943-1945 років геноциду було вбито понад 100 тисяч громадян Другої Речі Посполитої, в основному селян».

Водночас у резолюції зазначається, що «не можна ані замовчувати, ані не брати до уваги польські атаки у відповідь на українські села, в результаті яких гинуло цивільне населення».

У резолюції Сейм також висловлює солідарність з Україною, яка бореться із зовнішньою агресією щодо збереження територіальної цілісності країни.

Документ набуває чинності відразу після його ухвалення сеймом.

Ухваленню резолюції передувала кількамісячна бурхлива дискусія щодо змісту документа, який постійно змінювався і доповнювався. В результаті слово «мучеництво», яке було у початковій версії резолюції, було замінено на «геноцид». Зміни до резолюції вносилися до останнього моменту перед голосуванням.

Як повідомлялося, 7 липня сенат Польщі (верхня палата) ухвалив резолюцію, в якій вшанував пам’ять жертв Волинської трагедії і запропонував сейму встановити 11 липня Національний день пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти поляків.

В Україні та Польщі різне ставлення до подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1945 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі вважають, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тисяч поляків і 5-10 тисяч українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та до 20 тисяч українців.