Парламент має вирішити проблеми зі «Стіною», – Лапін

Навколо будівництва проекту «Стіна» на кордоні із Росією є деякі законодавчі прогалини, які парламент має восени вирішити.

Про це у соціальній мережі Facebook написав нардеп від Луцька Ігор Лапін.

На думку нардепа, в умовах, коли ситуація на Сході загострюється і небезпека вторгнення через інші області залишається, треба оперативніше підходити до реалізації проекту «Стіна».

«До речі, «Стіна» – це назва системи фортифікаційних споруд, а не забор на фото. Саме про це сьогодні говорили на зустрічі я, колеги депутати Олена Ситник, Андрій Антонищак, та керівництво Державної прикордоннної служби України (ДПСУ). Чому нам так потрібна ця «Стіна»? Якщо просто – то вона має зупинити вторгнення ворога. Бо її основа – це протитанковий рів, глибиною 2-3 метри і шириною 4-6 метрів. Далі земляний насип і металевий паркан з колючим дротом заввишки в 2 метри. Інше завдання «Стіни» – не пропустити на нашу територію нелегалів і диверсантів. Тому зараз додатково загородження оснащуються відеокамерами», – стверджує Лапін.

З його слів, на сьогодні проект «Стіна» реалізовано в Харківській та Чернігівській областях. Далі в планах Сумська і Луганська області, а також території, які сьогодні непідконтрольні Україні, після їх остаточного звільнення.

«Як виявили в ході обговорення, на сьогодні є певні законодавчі прогалини, які з осені має вирішити парламент. Перша – земля, на якій будується «Стіна» – належить людям, тому постає питання законності будівництва, і що в замін мають отримати власники цих земель. Друга – передбачити кримінальну відповідальність за контрабанду, яка потоком йде через прикордонні території. В питанні побудови «Стіни» мета у всіх спільна, бо «Стіна» нам на кордоні потрібна для захисту наших територій», – йдеться в дописі депутата.