Ковель: відомо, яким буде пам’ятник «Борцям за волю України»

У Ковелі визначили, яким буде пам’ятник «Борцям за волю України».

Про це інформують у прес-службі Ковельської міськради.

Так, серед чотирьох запропонованих ескізів пам’ятника «Борцям за волю України журі визначило кращу проектну пропозицію. Варіанти мнумента на конкурс можна було подавати анонімно з 20 травня до 30 червня. Авторів зашифрували під шестизначними номерами, аби під час відбору забезпечити об’єктивність.

Головою журі обрали начальника управління містобудування та архітектури Волинської ОДА Миколу Томчука, його заступником  – заступника Ковельського міського голови Ігоря Прокопіва. До складу журі також увійшли: секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк, член Волинської організації спілки художників України Віктор Бурчак,  архітектор Володимир Затіраха, голова Волинської організації спілки художників України Володимир Марчук, заступник голови правління ГО  «Національно-визвольний рух Ковельщини» Олександр Мінько,  начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради Людмила Мурай.

За умовами конкурсу, місце розташування монумента – біля кафе «Казка» на бульварі Лесі Українки, де у 1997 році встановили символічний камінь з написом, що на цьому місці поставлять пам’ятник «Борцям за волю і незалежність України».

До слова, це уже третій конкурс. Два попередні не дали результату через несхвалення жодної з зпропозицій.

На цей раз  журі одноголосно підтримало  ідею, яку запропонував творчий колектив ПП «Кузня Росич» із селища Рокитне Київської області. За словами голови журі Миколи Томчука, вона найбільше відповідає темі. Мовляв, композиція  не буде перевантажувати територію.

Художник Віктор Бурчак переконаний, благоустрій навколо пам’ятника вдало обіграно, це дозволить з часом внести доповнення, додати нові елементи.

Самі ж автори зазначають, що їхня робота присвячена всім тим, хто відстоював і відстоює свободу і справедливість, демократичні ідеали українського суспільства, незалежність соборної Української держави, тим, хто поклав життя за світле майбутнє.

Кожен елемент композиції символічний. Меч уособлює силу і боротьбу за свободу і справедливість, каміння – це символ єдності та мудрості предків, пронесеної крізь століття  до сьогодення.

«Головний посил монументу – закарбувати в пам’яті і свідомості українців подвиг побратимів, що горою стали  на захист свободи, гідності і справедливості, нагадувати новим поколінням, що наше майбутнє ми творимо власноруч кожного дня, кожної миті, і лише від нас залежить, яким воно буде», – йдеться у повідомленні.

Основну частину пам’ятника, висотою 6 метрів, виготовлять з нержавіючої сталі. Постамент – бетон, обкладений гранітними плитами.

Відкрити пам’ятник планують на День Незалежності України. На території, майбутнього монументу вже розпочали роботи з благоустрою.