«Спартак» просить у міста 400 тисяч

Волинське обласне спортивно-фізкультурне товариство «Спартак» просить виділити із бюджету Луцька 400 тисяч гривень, аби спрямувати їх на оплату для працівників до кінця року.

Про це стало відомо 21 липня під час засідання бюджетної комісії міськради.

Про потребу «Спартака» в грошах повідомив заступник міського голови Юрій Моклиця. Загалом же на місяць треба близько 75 тисяч гривень, тож за рік із бюджету Луцька на «Спартак» треба принаймні 900 тисяч. Мовляв, хоч майно не належить міськраді, там займаються луцькі діти. У товариства ж немає коштів на виплату зарплатні, тим часом у школі тренують кілька сотень дітей та цьогоріч підготували 3 олімпійців.

До того ж «Спартак» обходиться дешевше, ніж ДЮСШ. Шукали шляхи співпраці із комплексом, проте, за словами Моклиці, керівництво не надто активно йде на співпрацю. Зокрема, пропонували різні варіанти – передачу комплексу на баланс міста, ротації серед керівництва, введення нових секцій, об’єднання з ДЮСШ тощо. Проте жоден варіант не влаштував представників «Спартака».

Проте профільний заступник таки визнає необхідність підтримання закладу, але треба якимось чином стимулювати керівництво «Спартака» піти на поступки. Адже у комплексі єдиний в області зал для фехтування і зал для гімнастики, який відповідає усім нормам. Тому треба триматися за приміщення, фінансуючи тренерів, а обставини можуть змінитися із часом, ‒ каже Моклиця.

Натомість депутат Павло Данильчук зауважив, що не можна виділяти кошти на практично приватну структуру, яку можуть будь-коли продати. Тож зараз треба виділити 400 тисяч на зарплату , але визначитися, що робити муть із приміщенням, стан якого залишає бажати кращого. Міська рада зацікавлена взяти на баланс комплекс і працювати.

Член комісії Микола Дендіберін назвав ці кошти грошима на «чортішо». Натомість начальник фінансового департаменту Лілля Єлова покритикувала таку позицію, бо все-таки там тренують луцьких дітей.