ЗМІ: Фірми, пов’язані з Бойком і Льовочкіним, контролюють «Волиньобленерго»

За повідомленнями ЗМІ, ПАТ «Волиньобленерго» належать фірмам, які пов’язані з депутатами від «Опоблоку»​ Сергієм Льовочкіним та Юрієм Бойком.

Про це йдеться у розслідуванні «Мережа олігархів» у програмі «Схеми».

Обленерго в Україні контролюють кілька бізнес-груп. Це VS Energy, за яким стоять інтереси росіян Олександра Бабакова, Євгена Гінера та Михайла Воєводина. Компаніям з їхньої орбіти належать сім підприємств: «Рівнеобленерго», «Житомиробленерго», «Київобленерго», «Чернівціобленерго», «Одесаобленерго», «Кіровоградобленерго», «Херсонобленерго».

Енергохолдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова контролює чотири компанії з продажу та постачання електроенергії: «Донецькобленерго», «Дніпрообленерго», «Київенерго» та «Крименерго».

 

Контрольні пакети ще трьох обленерго – «Сумиобленерго», «Чернігівобленерго», «Полтаваобленерго» – належить фірмам з орбіти олігарха Ігоря Коломойського та росіянина Костянтина Григоришина. Через низку фірм Григоришин володіє ще двома обленерго: «Луганське енергетичне об’єднання» та «Вінницяобленерго». Співласником «Вінницяобленерго» є також фірма ICU, де до приходу на держслужбу та ще до «Рошен» працював нинішній голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

 

Ще два обласні підприємства з продажу та постачання електроенергіїі – «Львівобленерго» та «Прикарпаттяобленерго» – належать компаніям з орбіти братів Ігоря та Григорія Суркісів.

 

Також два обленерго – «Закарпаттяобленерго» та «Волиньобленерго» – належать фірмам, пов’язаним з депутатами від «Опоблоку»​ Сергієм Льовочкіним та Юрієм Бойком.

 

Контрольні пакети ще шести обленерго належать державі. Це «Тернопільобленерго», «Хмельницькобленерго», «Черкасиобленерго», «Харківобленерго», «Запоріжжяобленерго» та «Миколаївобленерго». Їх готують до приватизації.