Протести у Києві: волиняни хочуть зняти міністра

Волинські шахтарі знову бастують у Києві.

Про це інформує БУГ.

Сьогодні, 20 липня, у Києві розпочалися масштабні акції протесту членів Незалежної профспілки гірників України. Шахтарі від Кабміну рушили до Міненерговугілля, де вручили свої вимоги, серед яких – відставка міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

НПГУ за підтримки інших незалежних профспілкових і громадських організацій проводять мирну акцію протесту – пікетують Міненерговугілля та Кабмін.

«Зараз зайшли на 5-й поверх Міністерства енергетики, де знаходиться служба міністра. Корзун сказав, що між 15:00 та 16:00 прибуде Насалик, який ховався від нас. Ми висунули вимогу про його відставку. Чекаємо також дзвінка від віце-прем’єра, котрий має зустрітися з нами. З Кабміну вийшли лише «поштарі», які взяли вимоги та передали інформацію. Начальник вугільного департаменту Корзун, з яким спілкувалися, не має достатніх повноважень, щоб вирішити шахтарські проблеми, заступника міністра ще не призначили, тому маємо те, що  маємо – міністр непрофесіонал, далека людина, вугільна галузь занепадає, шахти йдуть під закриття. Гірники обурені, оскільки нас не впускали в приміщення Міністерства енергетики та ігнорували. Вони збиралися перекрити вулицю Хрещатик, а деякі «гарячі голови» хотіли розбити вікна і таким чином увійти в будівлю», – розповів голова НПГУ Михайло Волинець.

Шахтарі критикують політику, що проводиться міністром Насаликом, і переконують, що він не здатний вирішувати шахтарські питання. Мовляв, єдиний вихід — дати йому аркуш паперу, для написання заяви на звільнення.